Değişik İş Fikri: Anne Tavsiyeli Kondomlar

İşte sizlere son derece değişik bir iş fikri daha. Annelere, cinsellik konusunu şaka yollu olarak açabilmelerine imkan veren Momdoms, genç kullanıcıları anne tavsiyeleriyle uyaran bir doğum kontrol ürünü.

Güvenli cinsellik hayatı, özellikle de genç yetişkinler için oldukça önemli ama elbette onlardan daha çok anne-babaları endişelendiren bir konu. Genç kullanıcıları anne tavsiyeleriyle uyaran bir doğum kontrol ürünü olan Momdoms artık piyasada.

Birçok insan cinsellik konularını aileleriyle konuşmaktan çekinir. Bu gibi durumlarda özellikle annenin yaklaşımı iletişim kurma açısından son derece önemlidir.  Cinsellik hakkında kuru ve ciddi diyaloglara girmektense, Momdoms sayesinde anneler karşı tarafa mesajlarını aktarabilmek için esprili bir araç kullanmış oluyorlar. Teneke kutularda, 12 USD’ye satın alınabilen 6 adet kondom bulunuyor. Kutularda, ‘Beni oraya getirtme!’ ya da ‘Sıkıca giyin!’ gibi imalı sloganlar yanında, annelerin özellikle kullandığı ve direk mesaj veren ‘Ben söylemiştim’ gibi replikler de var. Kevin ve Wayne diyor ki ‘Anne ve cinsellik konularının kombinasyonu ilginç olabilir ama siz bunları boşverip Momdoms’un keyfini çıkarın’.

Bu değişik iş fikri, gerçekten de genç yetişkinlerin güvenli cinselliği tecrübe etmeleri için teşvik edici olabilir ancak, en azından konunun aile arasında görüşülmesine imkan tanıması açısından önemli bir ürün ve etkileyici bir pazarlama taktiği. Sizce, genç insanlara cazip gelecek şekilde başka ne tür doğum kontrol ürünleri üretilebilir?

Tüm dünyadan dikkat çeken değişik iş fikirlerini ve ilginç girişimcilik örneklerini araştırmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir