Zamanın Geçişini Doğrudan Gösteren Kol Saati

Kickstarter kampanyası olarak başlayan ve daha sonrasında büyük bir saat üreticisi haline gelen Anicorn, Time of Trio projesiyle 3 farklı saat geliştirmeyi planlıyor. Dünya genelinde üç farklı tasarımcıyla birlikte geliştirilen saatlerin her biri belli bir tasarımcının zaman hakkındaki bakış açısını yansıtacak. Time of Trio adlı bu bu projenin ilki ise Hidden Time.

Anicorn’un Hong Konglu kurucuları Joe Kwan ve Chris Chan’in, Güney Koreli tasarımcı Jiwoong Jung ile ortaklaşa ürettikleri Hidden Time (Saklı Zaman) adlı modelin kendine has bir tasarımı var.

Saatin tasarımcısı olan Güney Koreli Jiwoong Jung, saatin tasarımıyla ilgili olarak şöyle diyor:

“Zamanın akışını kavramsallaştırmaya çalışırken doğadaki gizlenme meselesine odaklandım. Bukalemunun bulunduğu ortama göre renk değiştirmesi bana çok ilham verdi. Savunma mekanizmasının optik yanılsama ile birlikte kullanılması Hidden Time’ı tasarlarken aklımdaki temel ilke oldu.”

Aşağıdaki videoyu izleyerek saatin çalışma şeklini görebilirsiniz:

Saatin yelkovanı hareket ettikçe saatin zemininde de renk değişimi oluyor ve zamanın akışı saat üzerinde direkt olarak temsil ediliyor. Saat şu anda siyah, gül kurusu ve gümüş renklerinde satılıyor. Indiegogo ve Kickstarter yaklaşık 1 milyon dolar destek alan şirketin Hidden Time adlı modelleri bu iki site üzerinden ön sipariş alıyor. Şimdilik üç farklı renk seçeneği bulunan saatlerin fiyatı ise 159 dolar.

Ayrıca Time of Trio projesinin ikinci ayağının hangi ülkede gerçekleştirileceği de Kickstarter üzerinden yapılacak bir oylama ile belli olacak. Belki de bu serinini ikinci ayağı Türk bir tasarımcıyla gerçekleşir, kimbilir…

 

İlginizi çekebilir

İlginç Tasarım Fikirleri
İnovatif İş Fikirleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir