Epileptik nöbetleri önceden tespit eden akıllı saat

Embrace isimli moda öncüsü, şık ve aktivite takip eden akıllı saat sara hastalarının hayatını kurtarmak için tasarlandı.

Giyilebilir teknoloji ürünlerinin kitlesel ölçekte başarılı olabilmesi için giydiğimiz şeyler kadar iyi görünmesi gerekir. Akıllı saatlerin nasıl harika tıbbi uygulamalar olduğunu daha önceden görmüştük. İsrail’de geliştirilen, ani kalp durmalarını tespit eden ve hastanın yakınlarına haber veren Oxitone isimli cihaz giyilebilir teknoloji ürünlerinden biridir. Ancak bugün sizlere başka bir üründen bahsedeceğiz. İtalyan firması Empatica tarafından geliştirilen Embrace isimli aktivite takip etme özelliği olan akıllı ve şık saat epileptik nöbetlerini önceden tespit ederek sara hastalarının hayatını kurtarıyor.

İndiego isimli kitle fonlama sitesi aracılığıyla finansman arayışında olan akıllı saatin parlak metal yüzeyi, İtalyan deri kayışı ve farklı renk seçenekleri var. Embrace bir taraftan zamanı söyleyen bir saat gibi kullanılıyor bir taraftan da akıllı telefon uygulamasına bağlanarak bir sürü akıllı özellik sunuyor. Elektrodermal, ısı sensörleri ve ivme ölçerle donatılan akıllı saat stres, uyku, uyarılma ve fiziksel aktiviteleri takip ediyor.

Şu ana kadar saydığımız bütün özellikler her tüketici için faydalı. Ancak bu akıllı saatin en önemli özelliği epilepsi etkilerini takip etmek için bu bilgileri kullanmasıdır. İnovasyon harikası akıllı saat stres seviyesi yükseldiğinde artan güçte titremesi için ayarlanabiliyor. Saat sahipleri atak gelmeden önce uyarıldığı için rahatlamaya çalışarak stres seviyelerini düşürmeye çalışıyor. Ayrıca hasta yakınları da Empatica Alert isimli ayrı bir uygulama yükleyebiliyor. Embrace nöbeti tespit ettiği anda hasta yakınlarına bu uygulama aracılığıyla uyarı gönderiyor.

Aşağıdaki videoyu izleyerek Embrace hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz:

Harika bir inovasyon ve girişimcilik ürünü olan Embrace’ı 23 Aralığa kadar ön siparişle 189 dolara satın alabilirsiniz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir