Akıllı Klavye

Teknoloji alanındaki farklı yenilikler ile hayatımızı kolaylaştırmayı amaçlayan bilim adamları, bu kez akıllı klavye ile karşımıza çıkıyor. Bu ürün ile bilgisayar başında uzun zaman geçirenlere, özellikle yazı yazanlara yardımcı olmayı hedefleyen bilim adamları, akıllı klavye sayesinde bilgisayar kullanımından doğabilecek fiziksel rahatsızlıkların ve zaman kaybının önüne geçmeyi umuyor.

Akıllı klavye bilgisayar başında yazı yazanlara yönelik tasarlanmış bir ürün olup, çalışma anında boyun, sırt ve bilek ağrısı çekenleri bu sorunlardan bir nebze de olsa kurtarmayı amaçlıyor. Ayrıca klavyede yazı yazarken sürekli ekran ve monitör arasında gidip gelen gözlerinde yükü azaltılmış oluyor. Çünkü zaman içinde bu tür hareketlilikten dolayı gözlerde oluşabilecek rahatsızlık ihtimali, akıllı klavye kullanımı ile en aza indiriliyor. Bu pratik ürünün diğer olumlu tarafı da bilgisayarda yazı yazma anında oluşabilecek yazım ve imla hatalarını minimum düzeye çekmek olarak gösteriliyor. Doğal olarak hata az olunca, düzeltme aşaması da daha kısa sürüyor. Klavyenin üst bölümüne sabitlenebilinen akıllı klavye, yazılan yazının en son satırını başınızı doğrultmadan görebilmenizi sağlıyor. Bu durumda yazarken hata yapma olasılığı azalıyor eğer hata varsa düzeltme erken aşamada yapıldığı için zaman kazanılmasında etkili oluyor.

İsrail asıllı bir firma tarafından tasarlanıp piyasaya sürülen akıllı klavye, şu an için yalnızca İsrail vatandaşları tarafından alıp kullanılabiliyor. Ancak kısa bir süre içinde tüm dünya ile birlikte Türkiye’de de satışı yapılması bekleniyor.  Bu tür ürünleri hangi ülkede olursa olsun ilk kim tanıtımını ve pazarlamasını yaparsa, tabiri caizse “işin kaymağını o yiyor”. Girişimci bir ruha sahipseniz, teknoloji ile ilgileniyorsanız ve ikna kabiliyetiniz yüksek ise, bu ürün sizi maddi ve manevi açıdan tatmin edebilecek ve ufkunuzu daha da genişletebilecek düzeyde denilebilir.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir