Akıllı Telefondan Para Kazanma Yolları

Online çalışmaya başlamadan önce şirketlerin online alışveriş, e-posta okuma ( temelde reklamları okuma ) ,videolar izleme, oyunlar oynama veya belirli akıllı telefon uygulamalarını kullanmaları için neden insanlara para ödediklerini anlamıyordum.

Ancak online rekabet o kadar vahşi ki şirketler ve markalar müşterilere nasıl ulaşacakları konusunda yaratıcı olmak zorundalar. Markalar geleneksel reklam yöntemleri için bir sürü pazarlama parası ödemek yerine tüketicilere iyi bir uygulama aracılığıyla ulaşıyorlar ve aynı zamanda para kazanmak isteyen kişilere de gelir sağlıyorlar.

Akıllı cep tefonunuzdan para kazanmaya başlamak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sizler için akıllı telefon ile para kazanabileceğiniz uygulamaları araştırdık:

İşte sizlere akıllı telefondan para kazanmanın yolları:

 

1 – CheckPoints

Barkotlar tarayarak, videolar izleyerek, testlere katılarak, internetten araştırma yaparak ve teklifleri tamamlayarak para kazanmanıza fırsat verir. CheckPoints, Mashable’da yayınlandı ve hem Android hem de iPhone ile uyumlu.

 

2 – Easy Shift

Easy Shift, shift’leri tamamlayarak para kazanabileceğiniz bir mikro görev uygulamasıdır. Shift’ler de genellikle mağazalardaki fiyatları kontrol etmeniz, ürünün stokta olup olmadığına bakmanız veya mağaza vitrininin fotoğrafını çekmeniz istenir. Shift’i başarıyla tamamladıktan sonra ödeme 48 saat içinde PayPal aracılığıyla yapılır. Her görev için 2.00 dolar ila 20.00 dolar arasında ödeme yapılır. Easy Shift USA Today, All Things Digital ve Mashable’da yayınlandı. Şu an için sadece iPhone kullanıcıları faydalanabiliyor.

 

3 – Field Agent

Field Agent, raf uygunluğunun kontrol edilmesinden, demoların kontrolüne ve vitrin uyumuna kadar yaşadığınız çevrede çeşitli mikro görevleri tamamlayarak para kazanmanıza fırsat verir. Her görev için 3.00 ila 12.00 dolar arası ödeme yapılır ve ödemeler PayPal aracılığıyla yapılır. Field Agent CNET, Forbes ve  The New York Times’da yayınlandı. Sadece iPhone’lar da kullanılabiliyor.

 

4 – GigWalk

Bireylerden oluşan mobil iş gücünün iPhone veya Andriod akıllı telefonlarını kullanarak bağlantı kurduğu ve ekstra para kazandığı bir uygulamadır. Kayıt olun, görev için başvurun ve görevi ( genellikle yolları ve sokak işaretlerini ve ulaşım seçeneklerini doğrulama )  tamamlayıp para kazanın. Gigwalk CNN, Business Insider ve Forbes’de yayınlandı.

 

5 – GymPact

Spor yaparak para kazanmaya ne dersiniz? Uygulamayı yükleyin ( hem iPhone hem de Android sistemleri için uygun ), egzersiz hedefleri belirleyin ve spor salonuna gittiğinizde veya evde spor yaparken giriş yapın. Ancak sorun şu ki… Spor yapmazsanız önceden kararlaştırılan ücreti spor yapmadığınız için ödemek zorundasınız. Bu para diğer spor yapanların ödemeleri için kullanılır. Ödüller genellikle her idman için 0.30 ila 0.40 dolar arasında değişir ve 5.00 dolara ulaştığınızda PayPal aracılığıyla ödemenizi alabiliyorsunuz. GymPact CNN, The New York Times ve ABC News’de yayınlandı.

 

6 – Ibotta

Ibotta, alışverişe gittiğinizde para kazanmak için kullanabileceğiniz bir iPhone ve Android uygulamasıdır. Alışverişe çıkmadan önce favori markanız ve şirketlerle alakalı görevleri tamamlıyorsunuz. Daha sonra alışveriş yapmak için mağazalara gidiyor ve alışveriş fişlerinizin fotoğrafını çekiyorsunuz. İşleminiz onaylandıktan sonra hesabınıza nakit puanlar aktarılıyor. Arkadaşlarınızı üye yaparak ekstra para kazanabiliyorsunuz. Ödemeler PayPal aracılığıyla yapılıyor ve 5.00 dolar kazandıktan sonra aktarılıyor. Ibotta Mashable, Good Morning America ve Business Insider’da yayınlandı.

 

7 – Locket

Locket sadece Android sistemlerde var ve telefonunuzun ana sayfasına reklamlar yerleştirerek para kazanmanızı sağlıyor. Telefonunuzun reklam gösterme özelliğini açtıktan sonra reklamla etkileşimde bulunmak için tek yöne ve telefonunuzun fonksiyonlarına erişmek için diğer yöne kaydırın. Her halükarda para kazanırsınız. Locket telefonunuzun kilidini gün boyunca kaç kere açtığınızı algılayan tescilli bir algoritma kullanmaktadır. Ödeme almak için hesabınızda 10 dolar olması gerekiyor ve ödemeler PayPal aracılığıyla yapılıyor.

 

8- Poshmark

Poshmark, insanların kadın kıyafetleri, ayakkabıları, çantaları ve aksesuarları sattığı bir uygulamadır. Uygulamayı telefonunuza indirin, hesap açın ve satmak istediğiniz ürünlerin fotoğraflarını çekin. Ürünler satıldıktan sonra, ön ödemeyi yazdırın, sevkiyat etiketini adreslendirin ve ürünü gönderin. Alıcılar ürünü aldığında, Poshmark satış fiyatının %80’ini sizin hesabınıza aktaracaktır. Ödemeler çekle veya direkt banka hesabına yatırılarak yapılır.

 

9 – Receipt Hog

Android ve iPhone sistemler için uygun olan Receipt Hog alışveriş yaptığınızda ve anketlere katıldığınızda ödeme yapıyor. Uygulamayı yükleyin ve alışveriş yaptığınız marketin, alışveriş merkezinin, bir milyoncunun, eczanenin, bakkalın, güzellik salonun veya evcil hayvan dükkanın fişlerinin fotoğrafını çekin. Fişleri sisteme girdikten sonra Receipt Hog Receipt sizi PayPal aracılığıyla nakde veya hediye kartına dönüştürülebilecek sanal paralar ile ödüllendirir. Receipt Hog tarafından özetlenen ve pazar araştırması raporlarında kullanılan bilgiye göre şirketler bunun için para ödüyor. Her fişten kazandığınız sanal paraların miktarı toplam faturanızın ne kadar olduğuna bağlı olarak değişiyor. Sisteme her hafta 20 fiş girerseniz 1,000 sanal para toplarsınız ve bu da 5 dolar demektir.

 

10 – Shopkick

Bu muhteşem bir uygulama. Shopkick, iPhone ve Android telefonlarda olan en havalı ödül programlarından biri. Uygulamayı telefonunuza indirin ve favori mağazalarınıza girerken kick’ler kazanın. Daha fazla kick kazanmak için mağazaya girdikten sonra belirtilen barkodları tarayın. Kredi kartınızı ekleyerek, kataloglara göz atarak veya arkadaşlarınızı üye yaparak daha fazla kick kazanabilirsiniz. Kick’ler   Starbucks’da hediye kartı olarak veya kıyafet, elektronik ve hatta gemi gezisi için dahi kullanılabiliyor. Shopkick, The Huffington Post, Forbes ve The Wall Street Journal’da yayınlandı.

 

11 – SwagBucks

Telefonunuzdan para kazanabileceğiniz bir diğer güzel uygulama… Hediye kartlarına, kuponlara ve çekiliş haklarına dönüştürülebilen SwagBucks isimli dijital dolarlar kazanabilirsiniz. Videolar izleyerek, sorular cevaplayarak, teklifleri tamamlayarak ve hatta onların araç çubuğunu kullanarak web’de sörf yaparak kolayca SwagBucks kazanabilirsiniz. Dijital dolarlarınız Amazon,  Starbucks ve PayPal hediye kartlarına dönüştürülebiliyor.

 

12 – Viggle

Televizyon izlemekten veya müzik dinlemekten hoşlanır mısınız? Cevabınız evetse Viggle tam size göre demektir. Android veya iPhone akıllı telefonunuza uygulamayı indirin, Viggle butonuna basın ve televizyon izleyerek veya müzik dinleyerek puanlar kazanmaya başlayın. Sorular yanıtlayarak daha çok puan kazanabilirsiniz. Puanlar karşılığında Starbucks, ve Groupon gibi şirketlerden ödüller alabiliyorsunuz.

Cep telefonundan para kazanmak isteyenlere özel uygulamaları araştırmaya devam edeceğiz. Sevgi ve para ile kalın.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir