Alışverişe Şeffaflık Kazandıran Uygulama

Open Label uygulamasının bir nezaketi olarak, müşterilere alacakları ürünlere dair daha fazla bilgi veren kitlesel kaynak barkot yorumlarını zaten görmüştük. Şimdi ise Buycott adındaki yeni bir uygulama müşterilerin alışveriş ettikleri markaların geçmişinin, müşterilerin savunduğu değerlerle uyuşup uyuşmadığı bilgisini sunarak, alışveriş edenlerin prensiplerine bağlı kalmalarına yardımcı oluyor.

App Store ve Google Play’de ücretsiz olarak bulunan bu uygulamada, müşterilerin öncelik gösterdikleri ilk şey firmaların destekledikleri politik görüşler oluyor.  Uygulama tüketicileri ürünlerde GDO etiketi talep etme, işkenceye maruz kalmayan çiftlik hayvanları, bayan çalışanlara eşit maaş gibi kapsamlı harketlere katılmaları konusunda teşvik ediyor. Tüketiciler istedikleri taktirde belli marka ya da marka üyeliklerini kişisel veya politik nedenlerden ötürü yasaklayabiliyor. Uygulamayı kullanarak bir barkodu taradıkları zaman, Buycott belirli meselelerle bağlantılarını görebilmek için ürün veritabanını araştırarak müşterinin ürün hakkında karar vermesine fırsat tanıyor.

Buycott, müsterilerin alışveriş esnasında inanmadıkları faaliyetlere yatırım yapmadıklarını garanti etmek için ilgili firmaları protesto etmelerine yardım ederek, onları paraları ile destekledikleri şirketlerin kararlarına dahil etmeyi umuyor. Sizce süpermarketlere daha fazla şeffaflık kazandırmanın başka yolları var mıdır?

Borsa Nasıl Oynanır?

İş Fikirleri

Evde Para Kazanma Yolları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir