12 Saniyeliğine başka birinin hayatını tecrübe edin!

PeeklnToo, akıllı telefon kullanıcılarına, gerçek zamanlı ve herhangi birinin hayatına 12 saniyeliğine gerçek bir bakış atmanızı sağlayacak hizmetiyle karşımızda.

Instagram ve yakın zamanda popüler olan Snapschat vb başarılı uygulamaları takiben fotoğraf ve video paylaşımı bir fenomen haline geldi. Snapchat, kullanıcıların görüntülendikten sonra yok olan, 10 saniyelik mesajlar gönderebilmelerine imkan tanıyor ki, Facebook bu programın tüm haklarını satın alabilmek için 3 milyar dolar teklif bile yapmış ve reddedilmiş. Şimdi de, bu başarılı uygulamalar kafilesine eklenmeye aday, kullanıcılarına herhangi bir insanın hayatını 12 saniyeliğine yaşayabilmenizi sağlayan ilginç bir uygulama teknoloji severlerin karşısına çıkıyor.

İnsanlar genellikle başka insanların hayatlarını dışarıdan gördükleri kadarıyla harika bulurlar. Küresel çapta sosyal bir ağ olan PeeklnToo’nun, bu durumu iyi gözlemleyerek geliştirdiği program sayesinde, kullanıcılarının kısa bir zaman için bu meraklarını gidermelerine imkan veriyor. Araştırma için bir harita kullanan programda, kullanıcılar, ister yakınlarında ister dünyanın diğer ucunda bir lokasyon seçerek, istek gönderimi yapıyor ve kabul eden kullanıcıyı seçiyor. Network içindeki bir diğer kullanıcı, diğerinin kendisini ‘gözetleme’ isteğine dair bildirim alıyor, kabul ya da ret ediyor. Sonrasında video kamerası sayesinde diğer kullanıcının gerçek zamanlı olarak ne gördüğünü paylaşmasını sağlıyor. Video değiş-tokuş hizmetiyle insanların merakı basit bir şekilde giderilmiş oluyor ve aynı zamanda o insanların yanı başında olan olaylar ve lokasyonu da tecrübe etme imkanı da sağlıyor. Örneğin, eğer kullanıcı bir konser biletini almak isteyip de alamadıysa o lokasyon için sosyal ağı kontrol ederek konserin bir parçasına katılabilir. Ya da önemli, haber değeri taşıyan bir gelişme olduğunda, kullanıcılar oradaki atmosfere böyle özel bir yolla dahil olabiliyor. Eğer ilgilenilen lokasyondaki video halihazırda ulaşılabilir değilse, kullanıcı ayrıca yayın ve bilgi almak için PeekShout fonksiyonunu kullanabilir. İzleyiciler ayrıca diğer insanların videolarına puan da verebiliyorlar. Aşağıdaki linkte bu uygulama hakkında daha fazla bilgiye ulaşabileceğiniz bir video var.

Bu uygulamayı Apple Store’dan ücretsiz indirebilisiniz. Android versiyonu da yolda. Snapchat gibi uygulamaların popüleritesine dayanarak, PeeklnToo’nun önümüzdeki günlerde sosyal ağ camiasına damga vuracağını söyleyebilir miyiz sizce?

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir