Havaalanında Beklemek Artık Daha Keyifli

Akıllı telefon uygulamaları hayatımızı kolaylaştırmaya ve eğlenceli kılmaya devam ediyor. Smart Layover, iki uçuş arasında saatlerce beklemek durumunda olan yolcuların bu süreyi verimli geçirmeleri için çevredeki mekanları ve etkinlikleri tespit ediyor.

Kimse uçuşunun ertelenmesini ya da gecikmesini istemese bile,  özellikle uzun yolculuklarda; kimi zaman havaalanında saatlerce beklemek kaçınılmaz hale gelir. Geçmişte, Hollanda’da geliştirilen VertagingsApp yolculara seyahat sürelerine göre çeşitli kitapları öneriyordu. Şimdi ise;  Smart Layover, iki uçuş arasında saatlerce beklemek durumunda olan yolcuların bu süreyi verimli geçirmeleri için çevredeki mekanları ve etkinlikleri tespit ediyor.

IOs, Android ve Blackberry uyumlu olan yazılım kullanıcı uçuş ile ilgili detayları girdiğinde, yakınlardaki görülecek ya da incelenecek yerleri tespit ediyor. Uygulamanın veri tabanı; günlük oteller, yeme içme mekanları, yakınlarda gerçekleşen aktiviteler ve hatta indirimler gibi pek çok alt başlıkta sürekli güncelleniyor. Havaalanında konaklama yapacaklarını bilen yolcular önceden bu uygulama ile vakitlerini nasıl değerlendireceklerini planlayabiliyorlar. Yazılım ayrıca anlık güncellemeler ile öneri de sunuyor. Bununla da yetinmeyen uygulama, uçuş saati yaklaşan yolcularına uçuşlarını kaçırmamaları için haber de veriyor.

Akıllı telefon uygulaması Smart Layover 140 farklı şehir için hizmet veriyor ve indirmesi ücretsiz.

Web Sitesi: www.smartlayover.com

Girişimcilik fikirlerini ve keşfedilimemiş yaratıcı fikirleri siz değerli okuyucularımız için araştırmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir