Alpler’de Duvarları Olmayan Minimal Otel

İsviçre Alpler’inde deniz seviyesinden 2000 metre yüksekte bulunan bu otel odasının duvarları yok.

Kişiselleştirilmiş otel tecrübelerini daha önce görmüştük. Yanınızda bagaj ve kıyafet taşımanızı gerektirmeyen ya da cep telefonu uygulamasıyla yönetilen akıllı otel odaları bunlardan sadece birkaçıydı. Ancak bir tecrübenin gerçekten “şahane” olarak nitelenebilmesi için lokasyon da oldukça önemlidir. Otel işletme zinciri Null Stern’in son konseptinde lokasyon, her şey demek. Duvarları ve tavanı olmayan tek odalık otel, misafirlerine İsviçre Alpleri manzarası ve hizmetçi tarafından sunulan kahvaltı hizmeti sunuyor.

Null Stern, Almancada “sıfır yıldız” anlamına geliyor. Ancak bu, otelin konseptiyle ciddi anlamda çelişiyor. Deniz seviyesinden 2000 metre yükseklikte, İsviçre’nin Graubünden dağlarında konuşlanmış otelin geceliği 250 İsviçre Frangı (750 Türk lirası). Odada banyo ve tuvalet ihtiyacı, 10 dakika mesafedeki halka açık bir tesiste giderilebiliyor.

null-stern-minimal-otel-odasi2

Gürültünün, stresin, trafiğin hakim olduğu günümüz modern hayatına karşılık otelin kurucusu bu tür otellerin “elle tutulmaz ve soyut şeylere odaklandığını” söylüyor.

Minimal yaklaşımdan daha başka nasıl istifade edilebilir sizce?

 

İlginizi çekebilir

Misafirlerin seçtiği yere giden mobil otel
Seyahat ve turizm sektöründe dikkat çeken iş fikirleri
Durmuş BAYRAM

Yazar : Durmuş BAYRAM

Bilkent Üniversitesi "İletişim ve Tasarım" bölümünden mezun olduktan sonra DW Türkçe gibi birçok saygın kurumda online gazetecilik ve video üreticiliği yaptı. Sizler için iş fikirleri ve para kazanma yollarıyla ilgili araştırmalar yapıp rehber niteliğinde içerikler hazırlıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir