Ünlü Otel Zinciri, Konukları Tatil Yaparken Onların Yerine Paylaşım Yapacak “Instagram Asistanları” Tuttu

İsviçre’de bir otel zinciri birkaç günlüğüne sosyal medyadan ayrı kalmak ama yine de hesaplarını güncel tutmak isteyen konuklar için yeni bir proje paşlatıyor. “Siz Keyfinize Bakın Gönderileri Biz Paylaşırız (Relax We Post)” adlı bu projede konuklar, Instagram şifrelerini “Instagram asistanlarına” verip tatillerinin tadını çıkaracak.  Asistanlar da daha sonra konuklar adına gönderi ve hikaye paylaşacak ve hatta yorumlara cevap da yazacak.

Otelde kalan ‘sosyal medya bağımlıları’, havuz başında fotoğraf çekip Instagram’a atmak yerine güneşlenip keyiflerine bakacak. Zürih ve Cenova şehirlerindeki 17 otelde uygulanacak bu projede sosyal medyada paylaşım yapmak ise asistanların görevi. Otel yönetimi, bu proje için aralarında Anna Maradan, Cristina Gheiceanu, Pascal Erband ve Elay Leuthold’un bulunduğu tanınmış isimlerle el sıkıştı. Bu isimler, misafirlerin Instagram hesaplarına girip yüksek kaliteli fotoğraflar ve etkileyici hikayeler paylaşabildiği gibi gelen yorumlara da cevap verebilecek.

AccorHotels’in işletmesinden sorumlu müdür yardımcısı Philippe Alanou, “Daha önce kimse böyle bir hizmet sunmamıştı. Yönetim olarak trendleri yakından takip ediyoruz ve bu trendler doğrultusunda otellerimizi sürekli yeniliyoruz. Bu şekilde misafirlerimize onları mutlu edecek yenilikçi, modern hizmetler sunabiliyoruz. ‘Siz Keyfinize Bakın Gönderileri Biz Paylaşırız’ projesi ile otelimizde kalan konuklarımıza unutamayacakları bir tatil yaşatmaya çalışıyoruz.” diyor.

Bu programla otel, konuklarının sosyal medyada aktif olma endişesi yüzünden tatillerini berbat etmelerini engellemeye çalışacak. Tabii yönetim bir de daha fazla kâr etmeyi planlıyor. Seyahat eden kişilerin %40’ı, otel seçimi yaparken konaklayacakları yerin ne kadar fotojenik olduğuna göre karar verdiği düşünüldüğünde proje büyük ihtimalle otelin rekabet hırsını daha da körükleyecek.

Avatar

Yazar : Sinem AYAN

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir