Balığınızı yürüyüşe çıkartmaya ne dersiniz?

Yedi yıl önce Mike Warren-Madden evcil balığı Malcolm’un sıkıldığını düşünerek bir şey yapmaya karar verdi. Eşsiz bir alet tasarlayabilmek için çizim tahtasında haftalar harcadı ve sonunda balığını yürüyüşe çıkartabileceği Aquatic Perambulator isimli aleti geliştirdi. Bu bebek arabası Malcolm’un daha heyecanlı bir hayat yaşamasına yardımcı oldu ve muhtemelen Malcolm bir kasenin içinde yaşasa bile en maceracı balıktı. Ne yazık ki Malcolm öldü ancak onun için tasarlanan bebe arabası hala çalışıyor.

Bu sulu bebek arabası 1.20 cm uzunluğunda ve lazer kesim yumuşak çelikten yapıldı. Önceden sac levha işleriyle uğraşan Mike bebek arabasını istediği şekle sokmak ve daha iyi hale getirmek için tam 7 yıl uğraştı. Çünkü ilk tasarımda suyun ağırlığını hesaba katmamıştı.

sulu-bebek-arabasi-1

Mike şunları söylemiştir: ” Eskiden sac levha işlerinde çalıştığım ve deneyim sahibi olduğum için bu aleti ucuza çıkardım ancak başka birisi yapmayı denerse maliyetli olacaktır. Birisinin ortaya çıkacağını ve bir kumanda ile motorize etme konusunda yardımcı olacağını düşünüyorum.” Mike bir girişimcinin Aquatic Perambulator’a yatırım yapmak için ortaya çıkacağını ümit ediyor.

Batı Yorkshire’da yaşayan 60 yaşındaki Mike sözlerine şu şekilde devam ediyor: “Eskiden Malcolm’u sık sık yürüyüşe çıkarırdım ve bara götürürdüm. İnsanlar bize dik dik bakardı ve trafik dururdu. Balığını yürüyüşe çıkarmış birini her zaman göremezsiniz. Bir balık rafın üzerindeki bir kasede bütün gün daireler çizerek yüzerse sıkılır. Dışarı çıkarken onu yanımda götürmenin eğlenceli olacağını düşünüyordum.” Bu aktif yaşantı Malcolm’a yaramış gibi görünüyor çünkü 12 yaşına kadar yaşamış.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir