Bir anaokulunun reklamı nasıl yapılır?

İster anaokulunuzu yeni açmış olun ister daha fazla öğrenciye ihtiyacınız olsun anaokulunuzu pazarlamanın bir sürü yolu vardır ve birçoğu masrafsız veya bedavadır. Bulunduğunuz bölgedeki diğer işletmelerle iyi ilişkiler kurarak ve yaratıcılık gücünüzü kullanarak anaokulunuz için müşteri bulabilirsiniz.

 

Adımlar

1 – Hedef kitlenizi belirleyin. Tam gün programlı anaokullarının çift geliri olan ailelere yarım gün programlı anaokullarının daha çok serbest çalışan veya evde oturan ailelere odaklanması gerekir.

2 – Ağlarla temas kurun. Ağlar sayesinde hem faydalı tavsiyelere ve kaynaklara ulaşırsınız hem de anaokulunuzu veritabanlarına bedava kaydetmiş olursunuz.

3 – Tatiller esnasında bedava reklamların potansiyelinden faydalanın. Tatiller esnasında kartvizitlerinizden dağıtın.

4 – Aracınız veya araçlarınız için mıknatıslı reklamlar alın. Düşündüğünüzden daha az masraflı olacaktır.

5 – Okul turlarından sonra renkli resimler ve teşekkür notları gönderin. İşletmelerin birçoğu bunları başkalarına gösterir ve bu sayede sizde bedava reklam yapmış olursunuz.

6 – Mevcut müşterilerinizden referans isteyin. Her kayıt içinde %10 referans indirimi uygulayın veya bir aylık anaokulu ücretini almayın.

7 – Ailelerin okul öncesi çocuklarını götürdükleri yerel işletmeleri belirleyin. Oyun parkları, oyun salonları ve çocuk müzeleri gibi bütün olasılıkları araştırın.

Bedava reklam için diğer işletmelerin müdürleri veya sahipleri ile temas kurun ve anlaşma yapın. Örneği siz bu işletmelerin kuponlarını dağıtabilirsiniz onlarda sizin afişlerinizi asabilir veya kartvizitlerinizi dağıtabilir.

8 – Emlakçılarla görüşün ve bir tane el ilanınızı veya kartvizitinizi hoş geldin paketlerine koymalarını rica edin. Bu hedef aileler bölgede yenidir ve sizin hizmetlerinize ihtiyaç duyabilirler.

9 – Diş hekimi ofislerine ve uzman çocuk hastalıkları kliniklerine broşürlerinizden veya kartvizitlerinizden bırakın.

10 – Bedava reklam yapmanın yollarından biri de yerel gazetelerle iyi ilişkiler kurmaktır. Sizinle ilgili haber yapmaları için yerel gazetelerle temas kurun.

11 – Yakın zamanda gerçekleştirdiğiniz anaokulu veya ilk çocukluk eğitimiyle ilgili çalışmalarınızdan bahsedin ve bir gazeteciyi çalışmalarınızı yakından görmesi için anaokulunuza davet edin.

Anaokulunuzun reklamını yapmak için bir etkinlik düzenleyin. Resim çekmeleri ve gözlem yapmaları için basını davet edin.

12 – Yılbaşı veya 23 Nisan gibi özel günlerde öğrencilerinizin yaptığı çalışmaları yayınlamaları için yerel işletmelerle görüşün.

13 – Bulunduğunuz bölgedeki diğer kaliteli anaokullarıyla temas kurun. Anaokulunuz dolduğunda veya diğer anaokulları dolduğunda karşılıklı paslaşın. Bu bedava reklam yapmanın en etkili yollarından biridir.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir