Böcek İlaçlama Şirketi Kurmak

Böcek ilaçlama hizmetlerine böceklerin, kemirgenlerin ve diğer küçük hayvanların ve sürüngenlerin imhası dahildir.

Böcek ilaçlama şirketleri zararlı böceklerin, kemirgenlerin ve sürüngenlerin ticari ve meskun yerlerden temizlenmesi ve imhası gibi önemli bir hizmet sunarlar.

Böcek ilaçlama işine girmek için ilgili kurumlara başvurarak ruhsat ve izinler almak gerekir. Yaşadığınız bölgenin ihtiyaçlarına bağlı olarak hizmetlerinizi tanıtmanız gerekir.

 

Böcek ilaçlama şirketi nasıl  kurulur?

1 – Müşterilerinize sunacağınız böcek ilaçlama hizmetlerine karar verin

Genel böcek ilaçlama hizmetlerine kimyasallar ve tuzaklar kullanarak yıllık böcek ve kemirgen önleyici bakım ve beyaz karınca denetimi dahildir. Özel hizmetler hamamböceği, arı, örümcek, fare, sıçan ve yılan imhasını kapsayabilir. Mümkün olduğunca çok insana ulaşabilmek için bulunduğunuz bölgedeki insanların ihtiyaçlarına uygun hizmetler sunmaya çalışın.

2 – Gerekli ruhsat ve izinleri alın

Bağlı bulunduğunuz belediyenin internet sayfasına girerek başvuru formlarına ulaşın. Gerekli belgeleri ilgili kurumlardan aldıktan sonra belediyeye başvuru formunuzla müracaat edin. İşletmenizi başarılı bir şekilde yönetmek istiyorsanız gerekli olan ruhsat ve izinleri almanız gerekir. Ayrıca vergi dairesine başvurarak vergi işlemlerinizi halledin.

3 – Güvenilir sigorta şirketlerine başvurarak sigorta işlemlerinizi halledin

İşletme sigortası genellikle genel mali sorumluluk, ürün, araç, mülk ve işçi tazminatını kapsar. Kefalet senedi dava veya tasfiye durumunda ek sigorta kapsamı sunması için kullanılır ve müşterilerle etkileşim halindeyken işletmenin finansal anlamda sorumlu olmasına yardımcı olur. Her işveren kefalet senedi almak zorundadır.

4 – Ticari bir yer kiralayın veya home ofis yaratın

Uygun bir yer bulmanıza yardımcı olması için emlak acentesi ile temas kurun. Böcek ilaçlama işine evinizden başlamadan önce ilgili resmi kurumlara başvurarak böcek ilaçlama kimyasallarını evinizde bulundurup bulunduramayacağınızı öğrenin. Çalışanları ve ekipmanları taşımak için şirket aracı satın alın. Kimyasallar, kimyasal tabancaları, tuzaklar ve küçük kafesler gibi böcek ilaçlama ekipmanlarını alın.

5 – Dergiler ve yerel gazeteler aracılığıyla böcek ilaçlama firmanızın reklamını yapın

Müşteri görüşlerini, hizmetlerinizi ve iletişim bilgilerinizi vurgulamak için bir internet sitesi açın. Firmanızı basılı ve online rehberlere kaydedin. Yeni müşteriler bulmak için yerel fuarlara katılın. Firmanızı pazarlamak için yerli müteahhitler, emlak yönetimi şirketleri ve diğer işletmelerle temas kurun.

 

İhtiyacınız olanlar

  • Böcek ilaçlama ruhsatı
  • Kimyasal malzeme kullanımı eğitimi

 

İpuçları

Son çıkan kimyasallar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve ticari veya meskun yerlerdeki zararlı böcekleri imha etmenin diğer yollarını öğrenmek için eğitiminize devam edin.

 

Uyarı

Zararlı böcekleri imha ederken müşterilerinize zarar verecek yasaklı kimyasallardan uzak durun.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir