Böcek spreylerini unutun, Japon şirket sivrisineklere karşı ağ tulum geliştirdi

Japonya her yaz sivrisinek tehdidiyle mücadele ediyor. Bibi Lab, yenilikçi ürünü Netsmen Wearable Mosquito Suit isimli giyilebilir sivrisinek kıyafetini yakın zamanda piyasaya sürdü. Bu alışılmamış ancak etkili olan tulum dış mekan kullanımı için harika. Vücudun her noktasını ağ ile örterek kullanıcıyı böcek ısırıklarından koruyor.

Bu hafif kaplama tamamı 1 milimetre olan havadar polyester ağdan yapıldı. Kafa kısmında ağ kapüşonu var ve aynı zamanda ellerin ve ayakların tamamını kaplıyor. Her bölümün fermuarı ayrı ayrı açılıyor, kıvrılıyor ve bağlamalarla katlanıyor. Bel bölümünde fermuar olduğundan tuvalete giderken de sorun yaşamıyorsunuz..

sivrisineklere-karsi-ag-tulum-1

Makinede yıkanabilen tulumun 3 farklı rengi var ve her birinin kung-fudan ilham alınmış isimleri var. Mavi olanın adı Azure Sky Summertime Rain, beyaz olanın adı Inn of the White Tiger ve pembe olanın adı Heavenly Maiden’s Robe of Feathers. Tulumlar sivrisineklerin içeri girmesini önleyecek şekilde tasarlanmış olmasına rağmen, Bibi Lab en iyi sonuçları elde etmek için sivrisinek kovucu sıkmayı da öneriyor.

sivrisineklere-karsi-ag-tulum-2

Bu tuhaf tulumlar 6,600 yen yani 53 dolara satılıyor. Pakette “veranda”, “garaj” ve “bahçe” gibi farklı yerlerde tulumun nasıl kullanılacağına ilişkin resimlendirilmiş olay şemaları yer alıyor.

sivrisineklere-karsi-ag-tulum-3

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir