Çocuklara Kodlamayı Öğretme Kiti, Sihri Gerçek Hayata Taşıyor!

Teknolojinin hızla geliştiği bir dünyada yaşayan günümüz çocukları, bu dünyanın dilini de öğrenmeli elbette. Kimi şirketler kripto kumbaralar ya da yapay zeka kullanan robot oyuncaklar gibi projelerle çocuklara ulaşıp teknoloji eğitimini erken yasta başlatmayı amaçlıyor. Yeni bir girişimse, çocuklara kodlamayı sevdirmek için favori film karakterleriyle iş birliği yapıyor: zaten kim kodlamayı dünyanın en sevdiği büyücüsünden daha iyi öğretebilir ki?

Kano, bu yeni girişiminde dünyanın ilk Harry Potter Stem ürününü yaratmak için Warner Bros’la ortak çalışıyor. Harry Potter’la adım adım kodlama kiti, genç kullanıcılara kendi kablosuz asalarını tasarlamak yoluyla nasıl kodlama yapacaklarını öğretiyor! Süreç gençlere sadece nasıl kodlama yapacaklarını değil; sensörlerin, jiroskopların, akselerometrelerin ve manyetometrelerin nasıl çalıştığını da öğretiyor! Genç mühendisler kiti kullanırken blok tabanlı bir ara yüz ve Javascript aracılığıyla bir program kodlamanın temelini öğreniyorlar. Kullanıcılar aynı zamanda asaları için kendi tercihlerine göre özelleştirilmiş ışık ve ses gibi özellikler de kodlayabiliyorlar.

Kodlama süreci tamamlandığında asa aynı Harry Potter’ın asası gibi çalışıyor, Ios ve Android tabletlere paralel de kullanılabiliyor tabii! Kullanıcılar asalarıyla Ayni Hogwarts’taki büyücülerin yaptığı gibi büyüler yapabiliyor, büyücülük dünyasından sahnelere ulaşabiliyorlar. Paketin içerdiği yetmişin üzerinde görevle, kodlama sureci tamamlansa bile eğlence bitmiyor! Paket, kullanıcıların tasarladıkları asa ve sonrasındaki süreçle çocukların teknolojiyle iç içe geçerek yeteneklerini hayal güçleriyle birleştirmeleri yolunda onlara ilham vermeyi amaçlıyor.

Başarılı iş fikri hakkında daha somut bilgi almak için aşağıdaki tanıtım videosunu izleyebilirsiniz:

Kullanıcılar Harry Potter Kano kitini 99.99 dolardan ön sipariş edebiliyor, ilk siparişler ekimde kargoya verilecek. Yeni jenerasyonu daha çok küçük yasta kodlamaya alıştıran bu kitler sayesinde, gelecekte bizi nasıl teknolojik inovasyonlar bekliyor merak ediyoruz!

 

İlginizi çekebilir

Çocuklara Kodlama Öğretme Kitleri
İnovatif İş Fikirleri
Sevin KAYTAN

Yazar : Sevin KAYTAN

Londra Üniversitesi Ekonomi ve Finans bölümünden Üstün Başarı Programı kapsamında mezun oldu. Tüm dünyada girişimcilikle ilgili birçok araştırmada yer aldı. Şu anda ise kariyer yolculuğuna Paris'te bulunan "OECD Girişimcilik Merkezi" nde devam etmekte.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir