Çocuklara kodlamayı öğreten eğlence paketi

Bitsbox, çocuklara eğlenceli uygulama projeleri yaratma şansı sunan bir abonelik hizmetidir.

2 eski Google çalışanı çocukların kendi kendilerine kodlama yapmayı öğrenmeleri için bu tarz kısa yollar yapmaya karar verdi.

Scott Lininger ve Aidan Chopra tarafından geliştirilen Bitsbox fikri 45,000 dolarlık hedefini dörde katlayarak Kickstarter kampanyasını  tamamladı. Bitsbox e-posta aracılığıyla alınan ve aylık kodlama projelerinden oluşan bir eğlence kutusudur. Bitsbox’ın amacı yetişkin programcılar tarafından kullanılan kodlama dilini çocukların anlayabileceği hale getirerek çocuklara kodlamayı öğretmektir.

Üyeler projelerden oluşan fiziki Bitsbox kutusunu gözden geçiriyorlar ve yaratmak istedikleri projeyi seçiyorlar. Daha sonra Bitsbox’ın internet sitesinde yer alan sanal tablete ulaşıyorlar. Bu sanal tablet uygulamaya erişmek ve uygulamayı çalıştırmak için kodların yazıldığı yerdir. Uygulama tamamladıktan sonra ekrandan QR barkodunu tarıyorlar ve programları gerçek telefonda veya tablette çalışıyor. Temel fonksiyonel kodlarda uzmanlaşan çocuklar bir sonraki aşamada renkler, sesler ve grafikler gibi unsurları tasarlamaya başlıyor. Bu yaratıcılık sayesinde çocuklar kodlamayı doğru bir şekilde yapmayı öğreniyor. Lininger ve Chopra’a göre çocuklar kodlamayı eğlence sonucunda öğreniyorlar.

Her Bitsbox’ın maliyeti aylık 40 dolar ve dünyanın her yerine gönderilebiliyor. Bu muhteşem fikir hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki videoyu izleyin:

Bitsbox, sunduğu farklılık ve samimiyetle çocukların henüz yedi yaşındayken bilgisayarların gizli dilini anlamasına yardımcı oluyor.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir