Çorap Satmak

Sermayesiz işler parasızlıktan boğulanlar için para simidi görevi görmekte. Eğer sizde sermayesiz olarak yapabileceğiniz bir iş arıyorsanız çorap satmak sizin için doğru bir iş olabilir.

Doğru satış noktasını seçerseniz ve ürünlerinizi yaratıcı bir şekilde pazarlarsanız masrafı az olan çorap işi bile karlı hale gelebilir. Çorap işine evinizde dahil herhangi bir yerden başlayabilirsiniz. İnsanlar çorapları bitpazarlarında, online dükkanlarda, alışveriş merkezlerinde, sokak stantlarında ve elişi dükkanlarında satarlar. Bununla birlikte çorap satışına başlamadan önce ilgili resmi kurumlardan gerekli olan ruhsat ve izinleri almanız gerekir. Sermayesiz ya da çok az bir sermeye ile bu işe başla

Açıklamalar

1- Satmak için kaliteli çoraplar bulun. Toptan satış yapan çorap tedarikçilerini araştırın. Kendinizi rakiplerinizden farklı şekilde konumlandırmak istiyorsanız yaratıcı tasarımları veya kaliteli ürünleri araştırmalısınız.

2- Bağlı bulunduğunuz belediyenin internet sayfasına girerek başvuru formlarına ulaşın. Gerekli belgeleri ilgili kurumlardan aldıktan sonra belediyeye başvuru formunuzla müracaat edin. İşletmenizi başarılı bir şekilde yönetmek istiyorsanız gerekli olan ruhsat ve izinleri almanız gerekir. Ayrıca alacağınız ruhsat ve izinler ürünleri toptan fiyatına almanıza da yardımcı olur.

3- Çoraplarınızı satmak istediğiniz hedef kitleyi belirleyin. Çocuk, erkek veya kadın çorapları satabileceğiniz gibi hepsini bir arada da satabilirsiniz.

4- Çoraplarınızı yaratıcı şekillerde pazarlayın. Belirli bir renk veya stile odaklanarak pazarlayabilirsiniz. Örneğin Amerika’daki bir çorap firması sadece siyah renkli erkek çorapları satarak ciddi kazanç elde ediyor. Bu firma çorapları üyelik sistemiyle satıyor ve müşterilerine yılın farklı zamanlarında belli sayıda çorap gönderiyor.

5- Çoraplarınızı direk müşterilere satmayı düşünüyorsanız çoraplarınızı satmayı planladığınız yerleri ziyaret edin veya yerlere karar verin. Bitpazarlarını, alışveriş merkezlerini, dükkânları, konsinye mağazaları veya elişi dükkânlarını dolaşın. Kendinizi rakiplerinize göre farklı şekilde nasıl konumlandırabileceğinizi düşünün. Başka çorap satıcıların olmadığı veya az sayıda çorap satıcısının olduğu yerleri tercih edin.

6- Ürünlerinizi internet üzerinden satmak istiyorsanız bir internet sayfası açın. İnternet sayfanızda çoraplarla ilgili bilgiler verin. Girdiğiniz içerikler arama motorlarında üst sıralara çıkmanıza yardımcı olacaktır. FaceBook, Twitter, LinkedIn veya İnstagram gibi sosyal ağlarda internet sitenizin tanıtımını yapın.

7- Çorapların satış fiyatını belirleyin. Etiketler koyun veya fiyatları farklı şekillerde yazın. Çorapları tedarikçiden aldığınız fiyatların iki katına satın.

Sıfırdan para kazanmak isteyenler için sermayesiz yapılacak işleri paylaşmaya devam edeceğiz. Bol kazançlar!

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir