Sermayesiz Yapılacak Yaratıcı İşler

Yaratıcı bir insansanız ve sermayesiz bir işe başlamak istiyorsanız sadece elişi yapmak ve satmakla sınırlı olduğunuzu düşünmeyin. Aslında bir sürü iş seçeneğiniz var.

Yaratıcı insanlar kalıpların dışına çıkarak geniş bir perspektifle düşünürler. Bu nedenle bizim aklımıza gelmeyen iş fikirleri onların aklına kolayca gelir. Öğretmen, yazar, tasarımcı, organizatör ve daha fazlası olabilirler.

İnternet sayesinde insanlar bilgiye daha kolay erişir, diğerleriyle iletişim sağlayabilir ve görevleri daha hızlı yerine getirebilir hale gelmişlerdir.  Aynı zamanda hayat tarzlarımız yoğun ve hızlı hale gelmiştir.

Günümüzde müşteriler sorularının kısa sürede yanıtlanmasını ve problemlerinin hızlıca çözülmesini istemektedirler.

İşte bu noktada yaratıcı insanlar sermayesiz para kazanma konusunda en iyi pozisyona gelirler. Eşsiz yeteneklerini insanlar için ürünler veya hizmetler temin etmek için kullanabilirler.

 

Planlayıcılar

Etkinlik planlamacılığını ele alalım. İnsanlar kendi partilerini organize edebilirler ancak ortalama bir insan için bu işi yapmak ürkütücüdür. İster bütün dekorasyon malzemelerinin alınması, aktivitelerin ve menülerin planlanması olsun isterse bütün etkinliğin bir profesyonel tarafından organize edilmesi olsun çoğu insan için bir planlayıcı ile çalışmak daha tercih edilir bir seçenektir.

Partiler, etkinlikler veya diğer aktiviteleri planlamaktan hoşlanıyorsanız bu işe başlayabilirsiniz. Hepsi bir arada bir paket sunabilirsiniz veya parti sahiplerinin adım adım takip edebilecekleri parti kılavuzlarından yazabilirsiniz.

 

Eğlence

Bir diğer örnekse eğlence düzenlemektir. İnsanlar eğlenmek ister ancak insanların çoğu eğlenmek için yaratıcı ve eğlenceli fikirler bulma konusunda zorlanır.

Son zamanlarda uygulanan fikirlerden biri de resim etkinlikleridir. Müşteriler belli bir ücret ödeyerek bir resim atölyesinde bir taraftan resim yaparken bir taraftan da içeceklerini yudumlamaktadırlar. Resim öğretmeni, boya malzemeleri ve içecekler sizin tarafınızdan tedarik edilir. Bu nedenle bütün müşterilerin yapması gereken tek şey atölyeye gelmek ve eğlenmektir. Yaratıcı bir iş fikri değil mi?

 

Yazarlar

Yaratıcı girişimcilerin çoğu dijital kitaplar veya diğer yayınlar aracılığıyla tüketicilere güncel bilgiler sunmaktadır. Nasıl yapılır kılavuzları yazabilir veya eğlence ve belli sektörlerle ilgili bilgiler verilebilirsiniz.

E-kitap yazmak ve yayınlamak ortalama insanlar için bile kolaydır ve sermayesizdir. Bununla birlikte eğer yaratıcı bir insansınız rekabet üstünlüğü sağlarsınız.

 

Organizatörler

Yaratıcı insanlar aynı zamanda profesyonel organizatörler de olabilirler. Organizatörler insanların kendi kendilerine halledemedikleri konularla ilgili yaratıcı çözümler bulabilmek için at gözlüklerini çıkartarak farklı düşünmek zorundadırlar.

Bu profesyoneller sadece yaratıcı fikirler bulmazlar aynı zamanda işleri de hallederler. Müşterileri için en kolay ve en hızlı çözümleri bulurlar.

 

Yiyecek

Ve tabi ki yiyecekler. Mutfakta yapılabileceğiniz bir sürü şey vardır. Son zamanlarda yaratıcı girişimcilerin çoğu kendi evlerinden pastalar, kekler ve çeşitli gurme ürünleri yapıp satarak para kazanmaktadır. Hepimiz yemek yapabiliriz ancak önemli olan yaratıcı tatlar bulmak, eşsiz sunumlar veya gösterişli ambalajlar hazırlamaktır. Artı eğlenceli atıştırmalıklar hazırlayarak insanların arkadaşlarına bu atıştırmalıkları ikram etmelerini veya hediye etmelerini sağlayabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi yaratıcı insanların elişi ürünleri yapıp satmaktan başka yapabilecekleri bir sürü sermayesiz iş vardır. İnanın bunlar gibi daha yüzlerce sermayesiz iş fikri bulabilirsiniz. Bu tamamen size ve yaratıcılık sınırınıza bağlı. Özgün ve sermayesiz iş fikirlerini yorum yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz. Herkese bol kazançlar!

Yorum

Bir Yorum da Sen Bırak
 1. PAYZOOMS AYLIK SABİT KAZANÇ SİSTEMİ

  Payzooms aracılığıyla iş ortaklığı sistemine kazandırmış olduğunuz her kullanıcı için aylık sabit yüzde gelir örneği aşağıda verilmiştir.

  Her ay örnek sabit ödeme tablosu;

  100 ADSL Kullanıcısı (8 Mbs Kadar Sınırsız) kazandırdığınızı düşünürsek;
  100 (Kullanıcı Sayısı) x 50 (8 Mbs Kadar Sınırsız Paket Fiyatı ) x 0,25 (Komisyon Oranınız) = 1250 – TL

  ADSL kullanıcıları Payzooms kaldığı sürece her ay tarafınıza 1250 – TL ödeme yapacaktır.

  Ödemeler her ayın 15. Günü (tatil günleri hariç) yapılmaktadır. Ödemeler kullanıcıların otomatik ödeme durumuna göre değişmektedir.

  – Konut, Mağaza Zinciri, Bayi Zinciri, Vakıf, Dernek ile yapılan toplu sözleşmeler için %3 – %6 ek komisyon ilave edilmektedir.

  – Taahhütlü satışlarda 12 ay için %1, 24 ay için %2 ek komisyon ilave edilmektedir.

  – Hizmet erişimi kazanç tablosu sadece xDSL hizmeti için geçerlidir.

  – Metro Ethernet, G.SHDSL, ISDN bağlantı tipleri için yapılan sözleşmeler için komisyon oranları farklılık oluşturabilir.

  – Tüm oranlar düzenli ödeme yapan otomatik ödeme talimatı veren kullanıcılar için geçerlidir.

  – Tüm teknik destek ve saha hizmeti Payzooms tarafından yapılmaktadır.

  – Yukarı belirtilen oranlar en az 10 kullanıcı kazandırmış olan bayi kanalları için geçerlidir.

  – Toplu sözleşmeler özel Komisyon Oranı tekliflerimiz için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

  Payzooms kazanç sisteminde sizleri aramızda görmekten mutluluk duyarız.

  Orhan Akyüz
  O-O Yazılım Paz.Tic.Ltd.Şti
  orhanakyuz@payzooms.com
  Telefon : 0850 303 7591

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir