Sokak Satıcısı Olmak

Sermayesiz ya da küçük bir sermayeyle başlayabileceğiniz ve de kısa sürede iyi paralar kazanabileceğiniz basit bir iş mi arıyorsunuz? Sokak satıcısı olarak istediğiniz zaman ve istediğiniz kadar çalışabilirsiniz. Sokakta satış yaparak para kazanmak istiyorsanız okumaya devam edin.

 

Sokak satıcı nasıl olunur?

1 – Ne satmak istediğinize karar verin. Her zaman aynı şeyi satmak zorunda değilsiniz. Satacağınız ürünü o çevredeki nüfusun demografik özelliklerine göre belirlemeniz faydanıza olacaktır.

2 – İlgili resmi kurumlardan gerekli ruhsat ve izinleri alın. Araç türüyle, satacağınız yiyecek türüyle ve aracınızın duracağı yerle ilgili bütün kısıtlamalara uyduğunuzdan emin olun.

3 – Nüfus yoğunluğu olan yerlerden başlayın. Bitpazarları, parklar, kalabalık otobüs durakları,  fuarlar veya kermeslerde satış yapmaya çalışın.

4 – Malzemelerinizi toptan alın. Malzemelerinizi toptan almanız paradan ve zamandan tasarruf etmenize yardımcı olacaktır. Aynı zamanda elinizdeki malzemelerde kolaylıkla tükenmez. Ancak çok fazla almamaya da özen gösterin. Yiyecekleri çöpe atmak istemezsiniz.

 

İpuçları

Düzgün ve temiz görünün

Şehir otobüslerine binin. Buralardan ciddi paralar toplayabilirsiniz.

İnsanlar şikayet etse de fiyatlarınızı değiştirmeyin.

Dikkatli olun!

 

Uyarılar

Yasal satış yaptığınızdan emin olun.

İşinizi ciddiye alıyorsanız sokak satıcılığı için gerekli olan yasal izinleri aldığınızdan emin olmalısınız.

 

Satılacak en popüler yiyecekler

Su, pilav, kestane ve mısır en çok satışı yapılan yiyeceklerdir. Bunların maliyet ve kazançlarından örnek verecek olursak:

1 şişe suyun toptan maliyetinin 15 kuruş satış fiyatının da 50 kuruş olduğunu düşünürsek 1 şişe su başına 35 kuruş kazanç elde edilmektedir. Günlük 100 şişe su satmış olsanız kazancınız 35 TL olacaktır. Yaz aylarında satışlarınız çok daha yüksek olacaktır.

Pilav satışına gelince 1 tabak pilav ortalama 2,5 TL’ye satılmakta olup tabak başına 1,5 TL gibi yüksek bir kazanç elde edilmekdtedir. Eğer işlek bir yerde konumlandıysanız 2-3 saat içinde çok rahat 100 tabak pilav satışı yapabilirsiniz.

Mısırın tanesi ortalama 2 TL’ye satılmakta olup mısır başına %50 kar elde edilmektedir. Bu durumda 100 mısır satışından elde edeceğiniz net kazanç 100 TL olacaktır.

Kış günlerin en çok rağbet gören yiyeceklerinden biridir.Kestanenin kilosu borsa gibi değişmekle birlikte 25-30 TL fiyatlara satılmakta ve maliyeti de 5-10 TL arasında olmaktadır. Günlük 5 kg kestane satışı yapan bir seyyar satıcının net kazancı ortalama 100 TL olmaktadır.

 

Osmanlı macunu satmak

 

Sokakta mısır satmak

 

Sokakta saç bandı satmak

 

Sokakta tavuk pilav satmak

 

Sokakta kuruyemiş satmak

 

Sokakta köfte ekmek satmak

 

Sokaktan kağıt ve karton toplamak

Sermayesiz ne iş yapabilirim diyenler için sermayesiz iş fikirlerini ve az sermayeli işleri araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir