Derste Öğretmene Soru Soramayanlara Özel Uygulama

Eğitim sektöründe teknoloji kullanımının gitgide yaygınlaşmasıyla birlikte eğitimin daha verimli hale getirem girişimcilik fikirleri de hayata geçirilmekte. Bunun en güzel örneklerinden biri de GoSoapBox.

Öğrenciler bir şey bilmiyor gibi gözükmemek için veya sınıf arkadaşlarının arasında konuşmaya cesaret edemedikleri için çoğu zaman sormak istedikleri soruları öğretmenlerine soramazlar. Bu durum bütün öğrencilerin başına gelmiştir. Katılımla ilgili bariyerler bütün sınıflarda vardır ve eğitmenlerin öğrencilerin konuyu kavrayıp kavramadıklarını değerlendirmeleri için sınırlı yolları vardır.

GoSoapBox bu bariyerleri ortadan kaldırıyor. Öğrenciler soru sorabiliyor ve anketleri cevaplayabiliyor. Öğrencilerin verdiği yanıtlar herhangi bir mobil cihaz aracılığıyla gerçek zamanlı olarak eğitmenlere iletiliyor.

 

Bunu neden dikkate alasınız?

GoSoapBox dünya çapında 60,000’in üzerinde öğrenci ve öğretmen tarafından öğrencilerin sorumluluk, öğrenim ve değerlendirmelerinin geliştirilmesi için kullanıyor.

 

Ankete katılan öğrencilerin %80’i GoSoapBox kullandıklarında derse katılımlarının arttığını ve %90’ı da dersleri daha iyi anladıklarını belirtti.

Eğitim sektöründe faaliyet gösteren girişimciler için en dikkat çeken girişimleri ve yenilikçi uygulamaları araştırmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir