Dunkin’ Donuts Bayilik Şartları

1946 yılında William Rosenberg tarafından kurulan Industrial Luncheon Services Boston bölgesindeki işçilere yemekler ve atıştırmalıklar sunuyordu. Rosenberg o kadar başarılı oldu ki Quincy, Massachusetts’de Open Kettle isimli bir doughnut dükkanı açmaya karar verdi. Rosenberg, iki sene sonra Open Kettle’ın adını değiştirmeye karar verdi ve Dunkin’ Donuts doğdu.

Bugün dünya çapında 40’dan fazla ülke de 7,000’den fazla Dunkin’ Donuts var ve firma son yıllarda 10 milyar dolarlı

 

Geçmiş deneyimler ve avantajlar

Dunkin’ Donuts’ın alan desteği sunan uzmanlardan oluşan bir ekibi vardır ve bu uzmanlar bayilik, geliştirme, inşaat ve pazarlama konularında bayilere destek verir. Dunkin’ Donuts’ın bayilik fırsatlarında kanıtlanmış uzmanlığı bayilere yer seçiminden geliştirme sürecine yeni ürün eğitimlerinden pazarlamaya kadar birçok alanda kapsamlı destek sunar. Şirketin eğitim ve destek ekipleri bayilere ihtiyaç duyacakları araçları ve bilgileri sağlar. Dunkin’ Donuts’ın çok uluslu şirket topluluğundan beklenen bütün araçları ve rehberliği bayilerine sunar ve bunu en iyi şekilde yapar. Dunkin’ Donuts en gelişmiş teknolojiyi kullanır ve bayilerin bayilerini daha verimli ve uygun maliyetli işletmelerine yardımcı olur.

 

Dunkin’ Donuts bayilik şartları neler?

Bayilik başvurusu yapanlar öncelikle sabıka kaydı sorgulaması, kredi geçmişi ve aktif varlık testinden geçirilir. Ardından sıra, durum tespiti ve iş planının hazırlanmasına gelir.

Bayilik almak için 300 bin dolarlık net varlığa ve 150,000 dolarlık nakit rezervine sahip olmalısınız. Ortaklık düşünebilirsiniz ancak her aday bireysel olarakt bütün finansal özellikleri aşımalıdır.

Başlangıç ücreti ise 40,000 dolar ve 80,000 dolar arasında değişmektedir..

Dunkin-donuts-bayilik

Avantajları

İsim bilinirliği: bayilik almaya gücünüz yeterse Dunkin’ Donuts akıllı girişimcilerin birçoğuna sınırsız kar potansiyeli sunar.

Rekabetçi: Entrepreneur dergisine göre Dunkin’ Donuts bütün kategorilerde en iyi beş bayilik fırsatı arasında yer almaktadır.

Online üniversite: Dunkin’ Donuts Online Üniversitesi haftanın yedi günü 24 saat sayısız eğitim programı, kurs ve kaynak sunar.

 

Dezavantajları

Aday profili: Dunkin’ Donuts bayisi olmak için belli becerilere ve kaynaklara sahip olmanız gerekir.

 

Dunkin’ Donuts bayilik bilgileri

Kuruluş tarihi: 1950

Başlangıç masrafları: 40,000 dolar – 80,000 dolar arası

Bayilik maliyeti: 300,000 dolar

Nakit likidite koşulu: 150,000 dolar

Eğitim: Var

Bayilik almak istiyorum diyenlere özel en karlı bayilikleri ve franchise fırsatlarını araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir