Dünyanın en büyük kayıp eşya bürosu: Tile

Tile uygulaması bulunduğunuz yer ve kaybolan eşya arasındaki mesafeyi takip ediyor. Bu minik aksesuarı önemli eşyalarınıza takabiliyorsunuz: anahtarlıklar, cüzdanlar, laptolar, çantalar, bisikletiniz veya sık sık kaybettiğiniz veya değer verdiğiniz eşyalara takabilirsiniz. Tile, iOS uygulaması aracılığıyla künyenin nerede olduğunu izleyebiliyorsunuz ve kaybolan eşyanızın yakınında veya uzağında olduğunuzu anlayabiliyorsunuz. Sesli alarmı ayarladığınızda sesli uyarı sistemiyle arama yapabiliyorsunuz.

Tile’ı diğer aksesuarlardan ayıran en önemli özelliklerden biri GPS konumları ve bulut sistem kullanan cihazın anahtarlıklarınızın nerede olduğuna dair uyarı vermesidir. Ayrıca dünyanın en büyük kayıp eşya bürosudur. Örneğin cüzdanınızı restoranda unuttuysanız evinizi, pantolon ceplerinizi, kanepeyi ve kirli çamaşır sepetini aramak yerine kaybolan eşyanızı işaretliyorsunuz ve bu sayede Tile uygulamasını kullanan diğer bütün kullanıcıları alarma geçiriyorsunuz. Tile kullanıcısı kaybolan eşyanızın yakınlarına gelirse size ihtiyatlı bir şekilde uyarı geliyor. Kaybolan eşyalarınızı bulmak işte bu kadar kolay.

Tile’a şu anda ön siparişle sahip olabilirsiniz. Tile’ın 2014’ün sonlarına doğru gönderilmesi bekleniyor.

Aşağıdaki videoyu izleyerek örnek bir girişim olan Tile hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz:

Dünyanın dört bir yanından en güzel iş fikirlerini ve girişimcilik örneklerini sizler için araştırmaya devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir