Dünyanın En Güzel İşi: Eğlenerek 93,000 dolar kazanmak!

Dünyanın en güzel işi nedir hiç düşündünüz mü? Biz düşündük. Sizler için “dünyanın en güzel işi” ni araştırdık. Yalnız uyarmakta yarar var. Bu işi gördükten sonra kendi işinizden soğuyabilir ve kendinizi onu sorguluyor bir halde bulabilirsiniz. Bunları göze alabiliyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

İnsanların birçoğu seyahate çıkmadan ve eğlenmeden önce para biriktirir. Ancak bu şanslı Kaliforniyalı için durum bunun tam tersi çünkü bunları ve daha fazlasını yapması için ödeme alıyor. Andrew Smith, Avustralya State of New South Wales eyaletindeki eğlence müdürlüğü işine başvurdu ve bu altı aylık iş ona 93,000 dolar kazandıracak. Parayı almak için yapması gereken New South Wales’da gezmek ve her gün heyecan verici şeyler yapmak.

Smith bu muhteşem işi katıldığı bir yarışmayı kazandıktan sonra buldu. Smith’in görevi altı ay boyunca bu Avustralya eyaletinin ne kadar heyecan verici olduğunu turistlere göstermek. Smith altı ay boyunca 802,000 eğlenceli an yaşamak zorunda. dunyanin-en-guzel-isi1

Smith geçen sene aralık ayı ortasında işe başladı ve eğlence kotasının neredeyse yarısını yani 480,000’ini tamamladı. Bu süreçte 91 metrelik su kaydırağından kaymak, Parkes Elvis Festivalinde Elvis taklitçisi Elvii ile takılmak ve paraşütle atlamak gibi eğlenceli anlar yaşadı.

Smith: “Haziranda bitecek olan programım harika etkinliklerle ve gezi deneyimleriyle dolu. Sydney limanı köprüsüne tırmanacağım, Port Stevens’da yunuslarla yüzeceğim ve Strictly Ballroom müzikalinin dünyadaki ilk gösterimine katılacağım. Eğlence müdürlüğü görevi sırasında İngiliz televizyon şovu Top Gear’ın yıldızı The Stig ile araba da kullanacak.

dunyanin-en-guzel-isi8

Smith’e göre New South Wales’da yapılacak çok şey ve görülecek çok yer var. Görev eğlence bulmak değil bütün eğlencelere altı ay boyunca uyum sağlamak.

Ancak Destination NSW’nin CEO’su Sandra Chipchase Smith’in bu kadar eğlenceli anlar geçirmesine hiçte şaşırmıyor çünkü bu eyalette yapılabilecek farklı birçok etkinlik var.

dunyanin-en-guzel-isi2dunyanin-en-guzel-isi5 dunyanin-en-guzel-isi6

dunyanin-en-guzel-isi3

Dünyadaki herkes Smith’i sosyal medya aracılığıyla takip edebilir ve ne kadar eğlendiğini görebilir.

Smith’in ne kadar eğlendiğini fotoğraflardaki gülümsemesinden anlayabiliyoruz.  Bu genç adam sürekli mutlu çünkü diğer aktivitelerinin arasında şarap yapmayı denemek, geleneksel yöntemlerle tıraş olmak ve Blue Mountains’ı keşfetmek var. Kulağa dünyadaki en güzel işmiş gibi gelmiyor mu?

Dünyanın en güzel ve en eğlenceli işlerini araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir