Dünyanın İlk Drone Taksisi: Ehang 184

Tek kişi taşıyabilen Ehang 184 model drone, Las Vegas ve Dubai’de test uçuşlarını tamamladı. Dubai Yol ve Ulaşım Ajansı Temmuz 2017’den itibaren yolcular için drone taksi hizmeti sunmayı planlıyor. Dronelar ayrı bir bölmeye yerleştirilen bavul ile 100 kilograma kadar yolcu taşıyabiliyor ve yaklaşık 40 ila 50 kilometre yarıçapında bir uçuş gerçekleştirebiliyor.

Dubai’de kullanılacak olan ve Çin’in akıllı hava aracı şirketi Ehang tarafından üretilen dronelar tamamen elektrik ile çalışıyor ve saatte 100 kilometre hızla yol alabiliyor. Güç kaynağında herhangi bir sorun olma ihtimaline karşın her bir droneda uçuşu tamamlamak için bir yedek sistem de bulunuyor. Bir komuta sistemi de uçuşların hepsini denetliyor olacak ve taksi hizmetinin ücretleri ve rezervasyonları hakkında daha detaylı bilgi yakın bir süre sonra ajans tarafından duyurulacak.

Aşağıdaki uçuş videosunu izleyerek drone taksi hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz:

Yolcu taşımasının yanı sıra dronelar gerekli olan bölgelere tıbbi malzemeler de taşıyabiliyor olacak. Bunun da haricinde gece yolculukları için kişiselleştirilmiş sokak lambaları kullanılacak. Sizce bu araçlara başka ne gibi kişisel güvenlik ürünleri dahil edilebilinir?

 

İlginizi çekebilir

Drone Sektörü İş Fikirleri
Drone İle Para Kazanmanın Yolları

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir