Elektrikle çalışan jetski-bot tek şarjla saatte 100 kilometre hıza ulaşabiliyor

Quadrofoil, saatte 100 kilometre hıza ulaşmak için suda kayma teknolojisini kullanan ve elektrikle çalışan kişisel bir bottur.

Arada bir sınıflandırmaları alt üst etmek ve kendi kategorisini yaratmak için yeni ürünler çıkar. Sürücülerin sorunsuz bir şekilde hem araba hem de helikopter olarak kullanabildiği PAL-V ONE isimli aracı daha önceden duymuşsunuzdur. Ancak bugün sizlere kendini önceki tasarımlardan ayıran bir araçtan bahsedeceğiz. Quadrofoil isimli elektrikle çalışan kişisel bot saatte 100 kilometre hıza ulaşmak için suda kayma teknolojisinden faydalanıyor.

Eşsiz tasarımı sayesinde sürat teknesi ve jetski karışımı gibi görünen Quadrofoil’in modüler kısımları kompozit malzemelerden yapıldı. Şirketin kullandığı C-foil teknolojisi sayesinde tekne su yüzeyinde rahatça durabiliyor ve sürtünme miktarı minimum seviyede kalıyor. Bu aynı zamanda kontrolü de kolaylaştırıyor. Özel direksiyon teknolojisi sürüklenmeyi azaltıp ve hızlanmayı çabuklaştırırken C-foil teknolojisi de dalgalı sularda bile botun dik durmasını sağlıyor. Quadrofoil’in darbeyi absorbe etme özelliği çarpışma durumunda yolcuların zarar görmesini engelliyor. Benzin kullanmadığı halde tek bir şarjla saatte 100 kilometre hıza ulaşabiliyor.

Aşağıdaki videoyu izleyerek Quadrafoil hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz:

<iframe width=”620″ height=”350″ src=”//www.youtube.com/embed/ooAAnZIgj8o” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>

Sınırlı sayıdaki Q2S Electric’in fiyatı 22,500 Euro ve ilk teslimatın Mart ayının başlarında yapılması planlanıyor. Regular modelin fiyatı 15,000 Euro olacak ve 2015’in ikinci çeyreğinde teslim edilecek.

 

 

 

 

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir