Elleriniz Yağlanmadan Yiyebileceğiniz Cips

Yıllarca şirketler cipslerin ezilmesini engelleyecek bir şekilde paketleme yöntemi bulmak için araştırmalar yaptılar ancak bir şirket, cipsleri kasten eziyor ve bu sayede elinizle onlara dokunmak zorunda kalmadan doğrudan paketten ağzınıza dökebiliyorsunuz.

Fail Chips ürününün gerçek bir ürün mü yoksa promosyon mu olduğundan henüz kimse emin değil ancak arkasındaki fikir oldukça başarılı. Cips severlerin büyük bir çoğunluğu cipslerdeki en iyi kısmın en altta kalan ezilmiş olanlar olduğunu söyleyeceklerdir. Bu parçalar daha tuzlu ve daha lezzetlidir. Özellikle de parmaklarınızı bulaştırmadan doğrudan paketten ağzınıza döküyorsanız.. Birileri bu cipslerin en iyi kısmını, tüm pakete yerleştirmeyi düşünmüş. Cipsleri önce küçük parçalara dönüşecek şekilde eziyorlar, renkli poşetlere yerleştiriyorlar ve lezzetli abur cuburlar olarak satıyorlar.

Fail Chips’in bağlı olduğu Mail Chimp şirketinde Marka Pazarlaması bölümü yöneticisi Mark DiCristina şunları söylüyor: “Kimi zaman yapmak istediğiniz ancak başaramadığınız bazı şeyler inanılmaz buluşlara neden olabiliyor. Bu, Fail Chips’in arkasında yatan başarının hikayesidir.” Mail Chimp popüler bir e-posta pazarlama hizmetidir ki bu da, bizim Fail Chips’in bir pazarlama kampanyası olduğunu düşündürüyor. Fail Chips’in web sitesinde yazanlara göre 6 Şubat’ta ürünün tadımlık ürünleri piyasaya sürüldü ve “kimi bakkal ve marketlerde yerini aldı”. Tadımlık ürünlerin bulunduğu bakkal ve marketler için bir haritaları bile bulunuyor ancak ürünü gerçekten de bulabileceğinizden emin değiliz.

Tamam belki biraz aptalca bir iş fikri olabilir ancak insanlar bunun hakkında konuştuğuna göre sanırız yine de amacına hizmet etmeyi başarabildi.

Genel olarak Fail Chips ve patates cipsleri ile ilgili daha fazla bilgi almak için Mail Chimp’in VICE Media iş birliği ile hazırladığı şu gerçek olmayan belgeseli izleyebilirsiniz. Gerçekten de ilgi çekici sayılabilir.

 

İlginizi çekebilir

Tuhaf İş Fikirleri
En Yaratıcı Gerilla Pazarlama Örnekleri
Reklam ve pazarlama alanındaki en iyi iş fikirleri

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir