En İyi 5 İş Fikri

En iyi iş fikirlerini seçmenin kesin bir yolu olmasa da ve en iyi işler bulunduğunuz yere göre değişse de ekonomistlerin ve trend avcılarının bulunduğunuz yere rağmen hemfikir olduğu bazı iş fikirleri vardır. Ancak yine de kendi araştırmanızı yapmanız gerektiğini aklınızdan çıkarmayın.

Aşağıda listelenen iş fikirleri yakın gelecekteki en trend iş fikirleridir.

 

Online işler

En iyi iş fikirlerinin birçoğu online işlerle başlar. Online işlerden biri e-ticarettir. Gittigidiyor veya kendi internet sitenizi kullanarak online alımlar ve satışlar yaparsınız. En iyi ikinci online iş fikri de elişi ürünler yapmak veya el işi ürünler ithal ederek bunları kendi internet siteniz veya elişi ürünlerinin satıldığı sitelerde satmaktır. Belli bir alanda uzmansanız veya deneyiminiz varsa üçüncü en iyi online iş fikri de blog yazmak olacaktır. İyi bildiğiniz bir konuyla ilgili blog açabilir ve diğer insanların ürünlerini ve hizmetlerini kendi blogunuz da tanıtarak yani affiliate pazarlama aracılığıyla para kazanabilirsiniz

 

Yaşlı bakım hizmetleri

İnsanların yaşam süresi uzadığından yaşlı ve emekli sayısı da her geçen gün artmaktadır. En iyi iş fikirlerinden bir tanesi yaşlılara verilen hizmetlerdir.  Kendi evlerinde yaşayan yaşlı insanlara hizmetler sunmak ve bakmaktır yani evde bakım hizmetleridir. Buna sağlıkla ilgili hizmetler ve aynı zamanda temizlik yapmak, alışveriş yapmak, yemek pişirmek, özel şoförlük yapmak ve bilgisayar kullanmayı öğretmek gibi sağlıkla alakalı olmayan işler de dahildir.

 

Ev merkezli işler

Yüzlerce ve hatta binlerce ev merkezli iş fikri vardır. Evinizden catering hizmeti verebilir ya da sanal asistan olarak çalışabilirsiniz. Yemek pişirme konusunda iyiyseniz catering sizin için iyi bir seçenek olacaktır. Başkalarının evinde yemek pişirebilir veya sipariş usulü yemekler hazırlayabilirsiniz. Sanal asistanlar evden çalışırlar ve telefonların cevaplanması, yazışmaların yapılması ve araştırmaların yapılması gibi hizmetleri uzaktan verirler.

 

Temizlik işleri

Entrepreneur dergisinin bir anketine göre en iyi iş fikirlerinden iki tanesi temizlik hizmetleriyle ilgilidir. Temizlik hizmetlerinin birçok türü vardır. Bazıları evlerde bazıları ofis alanlarında ve bazıları da iş merkezlerinde uzmanlaşır. Gayrimenkul firmaları mülklerin satışa hazır hale gelmesi için temizlikçileri kullanırlar. İsterseniz halı veya cam temizliği gibi alanlarda da uzmanlaşabilirsiniz.

 

Çevre dostu işler

Çevre dostu teknolojilere yapılan yatırımlar her gün artmaktadır ve bu da çevre dostu iş fırsatlarını en iyi iş fikirleri arasına sokmuştur. İstatistiklere göre güneş enerjisi, biyo yakıt ve bataryalar üreten çevre dostu firmalar son yıllarda %27 oranında büyümüştür.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir