Turizm Sektöründeki En İyi İş Fikirleri

Turizm ve seyahat sektörü hemen hemen her yıl rekor düzeyde büyümelere sahne olmaktadır. Son derece cazip ve kazançlı olan bu sektör iş kurmak isteyen girişimciler için sayısız fırsatı bünyesinde barındırmaktadır. Bunların yanı sıra her geçen gün hayata geçirilen yeni iş fikirleri sektöre yeni soluklar ve fırsatlar getirmektedir.

Yakın tarihte hayat bulan turizm ve seyahat sektöründeki en iyi iş fikirlerini sizler için topladık. Umarız ki bu iş fikirleri turizm sektörüne girmek isteyenlere ilham verir.

 

1 – Pittsburgh Otel, otele giriş yapan misafirlerinin dijital aletlerini alıyor

Bu tür kaçışların amacı rahatlamaktır ancak birçoğumuz yoğun iş yaşantılarımız nedeniyle devreleri kapatamayız.  Pittsburgh’da yer alan The Marriott Renaissance bu problemi fark etti ve müşterilerinin iyiliği için onlara farklı bir hizmet sunmaya karar verdi. Misafirler dizüstü bilgisayarlarını, cep telefonlarını ve diğer dijital aletlerini otele giriş yaparken bırakmak zorundalar. Bir şeyler araştırmak veya okumak isteyen misafirlerine edebiyat klasikleri seçmeleri sunuyor.

 

2 – Almanya’da kaçamaklar yaparak kalp kırıklarınızdan kurtuluyorsunuz


Elvis ilk kez Heartbreak Hotel’i mırıldandığında muhtemelen Berlin merkezli Die Liebeskuemmerer aklına gelmemişti. Aslına bakacak olursanız firma Elvis’in sözlerini aldı ve gerçeğe dönüştürerek aşk acısı çekenlere tatil paketleri sunmaya başladı. Die Liebeskuemmerer kulübe molaları, spa tatilleri ve dağ tırmanışlarına kadar birçok tatil seçeneği sunmaktadır. Bu tatillere katılmanın tek koşulu aşk acısı çekmektir.  Psikologlar ve sağlık terapistleri misafirlere destek olurlar. Gözden kaçan bu niş alan bu seyahat şirketinin yaratıcı bir şekilde eşsiz bir pazara hizmet etmesine imkan vermiştir.

 

3 – Ucuz uçak bileti için insanlara yardımcı olun

Birçok internet sitesi fiyat karşılaştırmaları yaparken Avustralya merkezli Flightfox kullanıcıları sitenin diğer ziyaretçilerine ucuz uçak bileti bulmaları için teşvik ediyor. Diğer kullanıcılara ucuz uçak bileti bulduğunuzda 29 Avustralya doları alıyorsunuz. Fiyat karşılaştırma siteleri çok yaygınlaştığından ve ezici bir çoğunluğa ulaştığından Flightfox daha kişisel alternatifler sunuyor.

 

4 – Çek Cumhuriyeti, rehberli siyasal yozlaşma turları

İnsanların çoğu acı gerçeklerden kaçmak için tatile çıkar. Ancak bazıları da seçilen turistik yerlerin tarihiyle yakından ilgilenir. Bu tür insanlar için CorruptTour.com harika bir fırsat sunuyor. İçişleri Bakanlığı gibi önemli hükümet binalarına gezi düzenleniyor ve önceki yönetimlerin kuşkulu teşebbüsleri gözler önüne seriliyor.  Bu canlandırma sayesinde Çek Cumhuriyetinin politik çalışmaları ile ilgili turistlerin kafasındaki birçok konu aydınlığa kavuşuyor.

 

5 – Hava koşullarına göre tatil yeri araştırma

Tatiller en küçük ayrıntılarına kadar titizlikle planlanır ancak sadece tek bir şey yani hava kontrol edilemez. WaarSchijntdeZonWel. nl kötü hava riskini en aza indirmek için hava tahminlerine göre tatil noktaları sunuyor. İnternet sitesi hava koşullarının insanların keyfini nasıl etkilediğini anladığından böyle bir hizmet vererek müşterilerini memnun etmeyi amaçlıyor.

 

 

6 – GetGoing tatil noktasını belirlemelerine karşılık turistlere indirimler yapıyor

Havayolu şirketlerinin karşılaştığı en önemli problemlerden biri belli popüler noktalardaki istikrarsızlıklardır. Bunu engellemek isteyen GetGoing tatil noktası seçimiyle ilgili değişik bir risk unsuru eklemiştir. İnternet sitesine giren kullanıcılar iki lokasyon tercih ediyor ve GetGoing onlar adına tercih yapıyor. Aldıkları risklere karşılık kullanıcılara %40 indirim uygulanırken havayolu şirketleri de bütün koltuklarını dolduruyor.

 

7 – Lüks otellerin mobilyalarını tedarik etme ve turistlerin kullanımına sunma

Lüks otellere giden ziyaretçiler sıklıkla büyüleyici dekorlara hayran kalırlar ve evlerine döndüklerinde ayrılık acısı yaşarlar. Bu açığı fark eden Discover & Deliver otel odalarındaki lüks parçaları tedarik ediyor ve daha sonra bunları kendi internet siteleri aracılığıyla satıyor. pleasebringme. com’da benzer şekilde tatil sembollerinin müşteriler üzerindeki etkisini fark etmiştir. Site aracığıyla ülkeye gelecek olan kişilere istediğiniz ürünlerin siparişlerini verebiliyorsunuz.

 

8 – Butik oteller gezginleri eşsiz bir şekilde ağırlamak için teklif veriyor

Soverinn sayesinde turistler kendi ideal tatil yeri tercihlerini yapabiliyor. Turistler tercihlerini yaptıktan sonra Soverinn otellerle görüşüyor ve otelleri bu tercihler doğrultusunda paketler sunmaları ve turistlerin kendi kişisel tercihlerine uyum sağlamaları için teşvik ediyor. Bireysel pazarlıkların popülaritesi her geçen gün arttığından turizm ve seyahat sektörü büyüyor. Ve tabi ki rekabette artıyor. Soverinn pazarın kalabalıklaşmasını sağlıyor ve otellere doğrudan rekabet etme şansı veriyor.

 

9 – Çocukları ile seyahat eden aileler için bakıcılık hizmeti

Tatil planı yapan ailelerin en çok sıkıntı yaşadığı durum çocuklarıdır ve bu yüzden bazen tatiller bile iptal edilir. Nanny in the Clouds meşgul olan aileler için uçuşlar esnasında yararlanabilecekleri bakıcılık hizmeti sunuyor. Bakıcılar uçuş esnasında çocuklara göz kulak oluyor ve ebeveynlerin uçuş esnasında rahatlamalarına yardımcı oluyor.

 

10 – Kişiye özel tur rehberi

Gittiğiniz bir tatil noktasının yerlilerinden lokasyonun tarihiyle ilgili bilgiler almak çok kıymetlidir. Nectar & Pulse kişisel tur rehberliği yapacak kişileri işe alıyor. Hizmet ilgi alanlarını karşılaştırarak turistlerle rehberleri eşleştiriyor. Sistem kendinize benzer insanlarla bir araya gelmeniz için hazır tavsiyeler sunuyor. Ayrıca normal gezi rehberlerinde bulamayacağınız semtleri, restoranları veya butikleri bulabiliyorsunuz.

Turizm sektörüne yatırım yapmayı düşünenler için en iyi iş fikirlerini ve yatırım fırsatlarını araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir