En küçük ve en ucuz drone kamera: Zano Drone

en ucuz drone kamera

Sizi hareket ederken takip eden AirDog gibi drone’lara 1,000$ ödemek bütçenizi mi aşıyor? O halde belki avuç içine sığan dört pervaneli robot helikopter Zano, tam size göredir. Piyasa satış fiyatı sadece 265$ ve amatör aksiyon fotoğrafçıları için büyük bir fırsat.

Zano’nun yaratıcıları minik drone’ları için büyük planlar yapmışlar. HD video kaydedebilme ve 5 megapiksel resim çekebilme kabiliyetinin yanı sıra, Zano sizi belli bir mesafeden (tanımlanmış android telefonunuz ya da tabletinizden 15 metreden 30 metreye kadar) hareket halinde takip etme özelliğine de sahiptir.

Zano’nun rotasından sapmasından da endişelenmeniz gerekmiyor. Zano, dünyanın en küçük entegre edilmiş GPS anten modülü olan OriginGPS’in Nano Hornet’inden faydalanıyor. Bulunduğunuz noktayı algılama becerisi ve kızılötesi sensörleri sayesinde, siz aksiyonlarınızı kaydederken çarpışmanıza engel olur.

Tanımlandığı android telefonunuz ya da tabletinizden tek bir tuşla belli mesafeden Zano’yu havalandırabilirsiniz. Özellikle video çekimlerinize kendi konuşmalarınızı eklemeniz gerektiğinde, bu özellik çok kullanışlıdır. Ve sizi uçarak izleyip kayıt yapmasını istemediğiniz zamanlarda, Zano uygulamasının “serbest uçuş” özelliğini kullanabilirsiniz. Sadece çalıştırın ve dokunmatik ekranınızı uzaktan kumanda olarak kullanarak, gitmesini istediğiniz yönü belirtip etrafta uçurun.

Zano’nun iftiharla sunduğu diğer özellikler şunlardır: Flaş olarak kullanılan 8×8 LED dizi, kayan yazı ekranı ve “LED piksel yaratıcılığı için özel ayarlar” için bir monitör yüzeyi ki bu gerek duyulan yaratım yazılımı, projenin hedef sahalarından biridir. Zano’nun iddialı olduğu diğer bir özellik, pil takımının çıkabilir olması; böylece şarj seviyesi düştüğü zaman hemen dolu bir pille değiştirebilme imkanınız bulunmaktadır.

Başarılı bir girişimcilik ürünü olan Zano Drone benzerlerinden daha ucuz olarak 265$’dan satışa sunulacak, ama Kickstarter web sitesinden şimdi ön sipariş verirseniz, indirimli fiyattan faydalanabileceksiniz. Teminat olarak 230$ ödediğiniz takdirde, yanında birçok promosyon ürünü alma şansınız da var. Zano Drone, siyah ve beyaz renklerde satışa sunulacaktır.

En yeni girişimcilik ürünlerini ve iş fikirlerini siz değerli okuyucalarımıza ulaştırmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir