Ev dekorasyon mağazası açma maliyeti

Ev dekorasyonu veya mobilya mağazası açmak karlı bir iş girişimdir. Tabii her mağaza farklıdır ve kullanılan satış, pazarlama yöntemleri ve sunulan ürünler gibi faktörlere bağlı olarak farklı performans gösterir. Bu faktörler aynı zamanda başlangıç yatırımınız için gereken para miktarını da etkiler.

 

Franchise bedelleri

Kendi isminizle mi bir mağaza açacaksınız yoksa bilinen bir markanın çatısı altında mı olacaksınız?  Ev dekorasyonu işine başlarken öncelikle buna karar vermeniz gerekir. Franchise bedelleri alacağınız franchise’a bağlı olarak farklılık gösterir. Genel olarak franchise bedelleri 25,000 TL başlar. Franchise ne kadar tanınmışsa franchise bedeli de o kadar yüksek olur.

 

Faaliyet giderleri

Ev dekorasyonu mağazanızı açmadan önce faaliyet giderlerini hesaplamanız ve bu giderleri karşılayabileceğinizden emin olmanız gerekir. Bu giderleri karşılamak için kredi alabilir veya birikimlerinizi kullanabilirsiniz. Aksi takdirde aydan aya faturalarınızı ödeyemezsiniz. Bunun haricinde kira, sigorta, kamu giderleri, maaşlar ve diğer temel faaliyet giderlerini ödemek içinde paranızın olması gerekir.

 

Envanter

Envanter bir diğer büyük başlangıç maliyetidir. Mağazanızı gerekli ev dekor eşyalarıyla donatmanın tipik maliyeti 25,000 TL ve 60,000 TL arasında değişir.

 

Reklam

Başlangıç giderlerinizin büyük bir bölümünü reklam ve promosyon faaliyetleri oluşturacaktır. Başlangıçtaki reklam kampanyaları için 5,000 TL ve 10,000 TL arası para harcamanız gerekebilir. Ayrıca tabela içinde masraf yapmanız gerekecektir. Göstermek istediğiniz çabaya bağlı olarak diğer reklam giderleri de 3,500 TL’den başlayacaktır.

 

Toplam maliyet

Diğer muhtelif masraflarla birlikte toplam başlangıç masrafınız 60,000 TL ve 112,000 TL arasında değişecektir.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir