Ev Dekorasyonu İşi

Evde yapılacak yaratıcı işlerden biri de dekorasyon danışmanlığıdır. Dağınıklıkları ortadan kaldırmaktan, iç tasarımdan hoşlanıyorsanız veya zaman yönetim sisteminiz ortalama insanlara göre daha başarılı olmanızı sağlıyorsa ev dekorasyonu işine başlayabilirsiniz.

Profesyonel dekorasyoncuların rehberlikleri diğerlerinin başarıyı yakalamasına yardımcı olur. Başlangıç maliyetleri düşüktür ve bu tür bir iş evden yarı zamanlı olarak yürütülebilir. Ev dekorasyon danışmanı nasıl olunur öğrenmek için işte sizlere birkaç ipucu:

 

Ev dekorasyonu işine nasıl başlanır?

1 – Çıkarlarınıza, geçmişinize ve rekabete bağlı olarak kendiniz için niş pazar belirleyin. Evlerin düzenlenmesi, zaman yönetimi ve taşınmalar veya küçülmeler için asistanlık yapmak odaklanabileceğiniz alanlardandır. Bununla birlikte idari dekorasyoncular mekan planlaması yaparlar, verimliliği arttırmak için önerilerde bulunurlar, bilgisayarların masaüstlerinin düzenlenmesi vb. konularda yardımcı olurlar.

2 – Eğitimlere katılın ve sertifika alın. Gerekli olmamasına rağmen kredi güvenilirliği üzerine çalışın. Örgün eğitim, problemleri analiz edebilmeniz için stratejiler geliştirmenize ve organizasyon becerilerini öğrenmenize yardımcı olur.  İnternet üzerinden araştırma yaparak konuyla ilgili profesyonel ve saygın kuruluşların verdiği sertifikaları araştırın.

3 – Kendiniz için etkili bir kartvizit bastırın. İşiniz yeterince büyüdüğünde işletmenizi yasal olarak kurun. Şirket yapınızı şahıs işletmesi, limitet şirket, dernek veya adi şirket olarak belirleyebilirsiniz. Yasal bir işletme isminin yaratılması bu sürecin bir parçasıdır. Pazarlama ve diğer faaliyetler farklı bir ismin altında gerçekleşmemelidir.

4 – Bağlı bulunduğunuz belediyenin internet sayfasına girerek başvuru formlarına ulaşın. Gerekli belgeleri ilgili kurumlardan aldıktan sonra belediyeye başvuru formunuzla müracaat edin. İşletmenizi başarılı bir şekilde yönetmek istiyorsanız gerekli olan ruhsat ve izinleri almanız gerekir. Vergi levhasını unutmayın.

5 – Hedef kitlenize işinizi pazarlayın. Potansiyel müşterilerinizin sıklıkla neleri okuduğunu ve nereleri ziyaret ettiğini araştırın. Basın bülteni gönderin. Basılı reklam ve sosyal medyayı kullanarak müşterilerin dikkatini çekebilirsiniz. Network gruplarına katılın. Takipçi kazanmanın bir diğer yolu da internet sitesi açmaktır.

 

İhtiyacınız olanlar

İşletme ruhsatı ve izinler

 

İpucu

İşletmenizi profesyonel bir şekilde kurduktan sonra seminer vermek veya uzman olduğunuz alanla ilgili kitap yazmak gibi fırsatları göz önünde bulundurun.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir