Evde Çağrı Merkezi İşi

Çağrı merkezi işi, hizmet sektöründe en çok değer verilen işlerden biridir. Finans merkezlerinde çalışan çağrı merkezi görevlileri müşterilerin finansal ürünleriyle ilgili işlemlerine yardımcı olur ve bankacılık politikaları ile ilgili sorularını yanıtlar. Medikal gruplarda çalışan çağrı merkezi görevlileri sigorta talebi süreçlerine yardımcı olur ve hasta haklarıyla ilgili bilgilendirme yapar. Satış firmalarında çalışan çağrı merkezi temsilcileri ürünlerle ilgili telefonları yanıtlar, şikayetlerle ilgilenir veya müşterilerle ödemeler hakkında görüşür. Çağrı merkezi temsilcisi olmak için örgün eğitime ihtiyaç yoktur. Çağrı merkezi çalışanları becerilerin çoğunu çalışma esnasında öğrenir. Bağımsız olarak çalışan bir çağrı merkezi temsilcisi, bu becerilerle bilgi birikimini birleştirerek müşteri tabanı oluşturabilir ve devamlı işler alabilir.

 

Evde çağrı merkezi işine nasıl başlanır?

1- Güvenilir bir telekomünikasyon hizmeti kurun. Bağımsız temsilci olarak potansiyel müşterilerle iletişim kurmak, işlemlerini gerçekleştirmek, telefon görüşmeleri yapmak ve müşteri tabanı oluşturmak için telefona ve internet hizmetine ihtiyacınız olacaktır.

  • Tasarruf etmek için paket fiyatları olan sabit hat ve yüksek hızlı internet hizmeti sağlayacak telekomünikasyon hizmet sağlayıcıları ile görüşün.
  • Dikkatinizin dağılmayacağı bir çalışma alanınızın olması gerekir. Çağrı merkezi işinde başarılı olmak istiyorsanız sessiz ve profesyonel bir çalışma odanızın olması gerekir.

2- İş arama motorlarındaki çağrı merkezi işlerini araştırın. “call center iş ilanları”, “evden çağrı merkezi elemanı” ve  “freelance müşteri temsilcisi”  gibi kelimelerle aramalar yapabilirsiniz.

3- Çağrı merkezi iş ilanlarındaki görev tanımı, ücret oranı, faturalandırma prosedürleri ve ödeme zaman çizelgesi gibi çalışma koşullarını içeren belgelerin hepsini dikkatlice gözden geçirin.

4- İlgili resmi kurumlara başvurarak neler yapmanız gerektiğini öğrenin. Evden çalışıyor olsanız bile resmi olarak yerine getirmeniz gereken sorumluluklarınız olabilir.

5- Evden çağrıları cevaplamaya başlayın. Konuşma kayıtlarını tutma ve zaman yönetimi konularına özen göstermeniz gerekir. Müşteri kayıtlarını güvenle saklamak, çalışılan saatleri veya birimleri takip etmek için uygulama yazılımı kullanın.

Evden çağrı merkezi işine başlamak için ihtiyacınız olanlar

  • İnternet kapasitesi, etkili kelime işleme ve hesap tablosu özellikleri olan son model dizüstü bilgisayar veya masaüstü bilgisayar
  • Gerekliyse iş gereksinimlerini yerine getirmek için yazıcı ve faks makinesi
  • Ofis malzemeleri ( kalem, kağıt vb. )
  • Yüksek hızlı internet ve uzun mesafeli görüşme yapma imkanı sağlayan sabit hat
  • Yazı yazarken telefon görüşmesi yapmanızı sağlayacak standart kulaklık

Diksiyonu düzgün olan ve evinde gerekli ekipmanları bulunduran herkes bu işi yaparak güzel bir ek gelir elde edebilir.

Evde iş arayanlar ve evde para kazanmak isteyenler için en güzel iş imkanlarını ve kazançlı ek gelir fırsatlarını araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Yorum

Bir Yorum da Sen Bırak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir