Evde Çağrı Merkezi Açmak

Evde oturarak para kazanmak isteyenler veya dışarı çıkamayan ve çalışamayanlar için evlerine çağrı merkezi kurma işi hiç de fena bir iş fikri değildir. Ve bu işin en iyi tarafı sistemi kurmanın çok sermayeye ihtiyaç duyulmamasıdır. Evde iş yaparak para kazanmak isteyen anneler, ev hanımları ve gençler için çağrı merkezi işi harika bir iş imkanıdır. Günümüz dünyasında insanlar dışarıda bir iş aramaktansa evden yapılacak işleri araştırıyorlar.  Evden yapılan işler son 10 yılda %65 oranında artmıştır ve bu oran yükselmeye devam etmektedir. Evde çağrı merkezi açmak için izlemeniz gereken adımlar şöyledir:

 

Evde çağrı merkezi nasıl açılır?

1- Evinizde sessiz bir oda bulun. Bu odayı çalışma alanı gibi düzenleyin. Gerekliyse yeni dokunuşlar ekleyin. Odanın büro işlerine uygun olduğundan emin olun çünkü müşteriler bazı işler için sizi ziyaret etmek isteyebilir.

2- Sanal çağrı merkezi için gerekli olan bilgisayar, çoklu telefon hatları, yazı tahtası ve kulaklık gibi ve gerekli olan bütün malzemeleri bir araya getirin.

3- Görev için gerekli olan temel sanal çağrı merkezi yazılımlarını yükleyin. Bu yazılımların dışında ses netliği için gerekli olabilecek yazılımları da yüklemelisiniz. Ve tabi ki temel bilgisayar yazılımlarını unutmayın.

4- İlk başta en az üç müşteri hedeflemesiniz. Daha sonra istediğiniz kadar ekleyebilirsiniz. Hepsi için üç tane telefon hattı alın ve size tavsiyemiz farklı müşteriler için farklı telefon numaraları almanızdır. Telefonların üzerine müşterilerin isimlerini yazdığınız etiketlerden yapıştırın.

5- Çalışma sisteminizi anlatan iş planı hazırlayın. Bu plan her işletmede işe yarar.

Online ödeme, nakit, kredi kartı vb. ne kadar çok ödeme seçeneğiniz olursa o kadar iyi olur. Bu sayede müşterilerinize ödeme rahatlığı sağlamış olursunuz ve size daha çok iş verirler. Finansal problemleriniz varsa akrabalarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olabilir.

6- İlk başlarda diğerler firmalardan yardım alabilirsiniz. Örneğin kazancın bir kısmına ortak olup başka bir firmanın ürünlerini satabilirsiniz.

 

İhtiyacınız olanlar

  • Evin içerisinde sessiz bir oda
  • Ofis kurmak için rahat bir sandalye, tahta masa, internet
  • Bilgisayarlar, telefon hatları, gerekli yazılımlar, yazı tahtası, tahta kalemleri vb.
  • Uygun ses netliğini sağlayacak bir kulaklık
  • Gerekli olan kırtasiye malzemeleri
  • Farklı ödeme sistemleri

 

Ne kadar kazanırım?

Bu biraz da sizin performansınıza bağlı olmakla beraber telefonla satış yönteminin başarısı tartışılamaz. Günde 100 kişi ile görüştüğünüzü varsayalım. Telefonla satış tekniğinde başarı oranı görüştüğünüz kişilerin ortalama %10’u kadardır. Bu da günde 10 kişiye satış yapabileceğiniz anlamına gelir. Satacağınız üründen alacağınız kar payı oranı da %10 ile %30 arasında değişecektir. Yani 50 Tl lik bir ürün satışında minimun 5 TL gibi bir kazanç sağlamış olursunuz. Bu hesaplamalara göre minimum kazancınız günlük 10 kişi * 5=50 TL olacaktır. Bu rakam en kötü şartlarda kazanacağınız miktarı yansıtmaktadır ve bu rakamın üzerine rahatlıkla çıkılabilir.

Evde iş yapmak isteyenler için en kazançlı evde iş imkanlarını ve az sermayeli iş fırsatlarını araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir