Evde Çalışmanın Avantajları

Günümüzde binlerce insan 9-5 arası çalıştıkları düzenli işlerini bırakarak evden yapabilecekleri işlere yöneliyor. Bunun altında gizli bir neden aramaya gerek yoktur. Kendi işinizin patronu olmanın ve kendi adınıza çalışmanın size sağlayacağı avantajların sonu yoktur. Başlangıç için ciddi bir efor sarf etmeniz gerekse de göreceksiniz ki evden çalışmanın faydaları karşılaşacağınız zorluklara ağır basacaktır. İşte sizin için hazırladığımız evden yapılabilecek işlere başlamanın için 6 nedeni

 

1- Özgürlük

Kendi işinizin sahibi olduğunuzda istediğinizi yapma konusunda özgür olacaksınız ve gücü elinizde tutacaksınız. Bütün teslim tarihlerini siz ayarlayacaksınız, hangi yöne gitmeniz gerektiğini siz belirleyeceksiniz ve uymanız gereken ayarlanmış zaman çizelgeleri olmayacak.

 

2- Meslek Seçimi

Dünya iş arayan insanlarla doludur ve bu insanların çoğu başka bir yerden nakit akışı sağladıklarında işlerini bırakırlar. Evden çalışmaya başladığınızda hangi alanda çalışmak istediğinize siz karar verirsiniz. Açıkçası başarılı olmak istiyorsanız halka cazip gelecek bir seçim yapmanız sizin için daha iyi olacaktır. Ayrıca unutmayın ki online olarak hangi işi yapmak istediğiniz konusunda seçim yaparken sınır yoktur.

 

3- İşe Gidiş Gelişlerin Ortadan Kalkması

Evden çalışmaya başladığınız zaman evle iş arasında gidip gelmek yerine yatağınızla evinizdeki ofisiniz arasında gidip geleceksiniz. Artık yoğun iş trafiği ile ilgilenmeniz ve işe geç kalmak veya akşam yemeklerine yetişememek gibi baskıları hissetmek zorunda kalmayacaksınız.

 

4- Tatiller

Sabah 9 akşam 5 arası çalışırken kendi programınız, çocukların okul programı ve eşinizin programı doğrultusunda tatil planları yapmak her zaman kolay olmaz. İşinizi evden yönetiyorsanız ne zaman isterseniz tatile çıkabilirsiniz. Sadece bu değil. Ayrıca tatilinizden keyif alıyorsanız istediğiniz taktirde tatilinizi birkaç gün daha uzatabilirsiniz ve buna kimse karışamaz.

 

5- Çok Yönlülük

İnsanların hayatları boyunca mesleklerinin ve kariyerlerinin sık sık sallantıya girmesinin nedenlerinden biri de bıkkınlıktır. Birisi için çalıştığınız zaman çoğu zaman belli bir görevde sıkışıp kalırsınız. Evden çalıştığınız takdirde reklamcı, yazar ve grafik tasarımcı olarak çok yönlü olabilirsiniz. İlk başta biraz bunaltıcı gelebilir ancak sonrasında birçok görevi aynı anda yapmayı öğrenebilirsiniz.

 

6- Vergi Avantajları

İşinizi evinizden yönettiğinizde ev, iş seyahatleri, araba ve iş yemekleri masraflarını indirme gücüne sahip olursunuz.

Bütün bu faydalara baktığımız zaman son yıllarda evden çalışan insan sayısının neden bu kadar arttığını anlamak zor olmayacaktır. Yapmanız gereken kalabalığa karışmak ve evden çalışmanın çoklu faydalarından yararlanmaya başlamaktır.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir