Evde Çiçek Yaparak Para Kazanma

Hayat şartlarının giderek pahalı bir hal alması nedeni ile artık bütün ev hanımları evlerinde ek iş yapmak için çareler arıyor. Bunun için bir çok yolu deneyen ev hanımlarının her biri farklı yöntemler deniyor. Herkes becerikli olduğu bir konuda tercih yapıyor. Fakat akla gelmeyen bir şeyler de vardır mutlaka. Bir fikir de bizden gelsin. Evde çiçek yaparak para kazanmak.

Evet hanımlar yanlış duymadınız. Hem çok eğlenceli, hem de çok keyif veren harika bir seçenek. Zaten tüm bayanlar çiçek görünce dayanamaz. Bahar ayı gelince her yer mis gibi çiçek kokar.Tam da bu nedenle çiçek yapımı fikri ortaya çıktı. Hemen siz de evde çiçek yaparak para kazanmaya başlayın. Nasıl mı yapacaksınız? Kısaca tarif edelim sizlere. Bunu yapabilmeniz için küçük küçük saksılara ihtiyacınız olacak.  Renk renk kurdeleler, makas, bahçeden koparılmış ince dallar, oyun hamuru, sünger, herhangi bir yapıştırıcı ve çiçekler yapay da olabilir kurutulmuş da. Şimdi hazırlık aşamasına geçelim. Yapacağınız alanı bir örtü ile örtün.

Daha sonra bir tabağın içine yapıştırıcınızı dökün. Bahçeden toplamış olduğunuz çiçek dallarının ucuna yapıştırıcı sürün. Ve bu sapları oyun hamuruna batırıp kurumasını sağlayın. Daha sonra yapıştırıcı kurumadan kurutulmuş çiçekleri içine boşaltın ve sallayarak bütün çiçeklerin yapışmasını sağlayın. Sonra dikkatlice dalları alın. Daha sonra saksının içine oyun hamurunu yerleştirip bu dalları batırın ve 20 dk. kadar kurumasını bekleyin. Daha sonra bir cımbız yardımıyla yapraklarını yapıştırıp istediğiniz renkte kurdele ile süsleyin.

Elde ettiğiniz bu birbirinden güzel çiçeklerle bir hediyelik eşya dükkanına satarak ek kazanç elde edebilirsiniz. Ailesine katkıda bulunmak isteyen tüm ev hanımlarının evde çiçek yaparak para kazanması mümkündür. Hem evinizde güzel vakit geçirin hem de ortaya çıkaracağınız bir birinden güzel renkteki çiçekler ile ek gelir elde ederek para kazanın.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir