Evde Organik Sabun İşi

Evlerinde hobi amaçlı sabunlar yapan bir sürü insan vardır. Bunun en iyi tarafı bu hobinin kolaylıkla işe dönüştürülebilmesidir. Organik sabunlar yapmakla ilgili temel bilginiz varsa hiç vakit kaybetmeden kendi işinizi kurabilirsiniz. Günümüzde organik sabunlara olan talep oldukça yoğundur. Bununla birlikte tanınmış tedarikçi sayısı fazla olmadığından satış stratejilerini doğru uygulayan küçük ölçekli işletmeler ciddi kazanç sağlamaktadır. Bu makalede size bu stratejilerden bahsedeceğiz. Organik sabunları kolayca nasıl satabileceğinizden ve az bir yatırımla evinizden kendi işinizi nasıl kurabileceğinizi anlatacağız.

Organik veya ev yapımı sabunları hazırlamanın maliyeti oldukça düşüktür. Bu nedenle tek bir sabun kalıbını ekonomik bir fiyattan satarsanız kolayca kar edebilirsiniz.

 

Evde organik sabun işine nasıl başlanır?

1 – Öncelikle kanunlara uygun bir firma açmanız oldukça önemlidir. Bu nedenle ilgili resmi kurumlara başvurarak işletme ruhsatı almanız gerekir. Ayrıca ürününüzle ilgili farkındalığı arttırmak için el ilanları ve broşürler hazırlayacak bir firmayla anlaşmalısınız. Arkadaşlarınızla veya akrabalarınızla karşılaştığınızda bu el ilanlarından ve broşürlerden verin. El ilanları ve broşürler ürünlerinizi tanıtmanın en ekonomik yoludur. Profesyonel bir firma aracılığıyla bastırılmış kartvizitlere de ihtiyacınız olacak. Firma bilinirliğini arttırmanın en iyi yollarından biri kartvizit dağıtmaktır.

2 – Karar vermeniz gereken bir diğer konu da sabunları ne kadara satacağınızdır. Reklam, promosyon ve markalama gibi diğer giderleri de ekleyerek ürünün toplam maliyetini hesaplayın. Şunu unutmayın ki aynı anda sadece tek bir sabun kalıbı üretmeyeceksiniz. Bu nedenle bir sabun partisinin ( yaklaşık kırk elli sabun ) masrafını hesaplamalısınız. Bu sizin kar marjınızı doğru bir şekilde hesaplamanıza yardımcı olacaktır.

3 – Küçük ölçekli işletmeler elişi fuarlarından iyi gelir elde eder. Bununla birlikte sadece fuarlara güvenmemelisiniz. Organik sabunlarınızı satmak için yeni ve köklü yerler bulmalısınız. Yerel dükkanlara yakınlaşabilir ve ürünlerinizi satmak isteyip istemeyeceklerini sorabilirsiniz. Bu işi ilk kez yapan biri olarak işlerinizin düzenli bir şekilde devam etmesini istiyorsanız dükkanlara özel tanıtım fiyatları vermelisiniz.

4 – Organik sabunlarınızı satmanın bir diğer yolu da hediye sepeti işine girmektir. Hediye sepetlerine sabunlarlar, fırçalar ve diğer banyo ürünlerinden koyabilirsiniz. Diğer küçük ölçekli işletmelerle temas kurun ve müşterilerine hediye sepetlerinizden bahsetmelerini rica edin. Hediye sepetlerine kartvizitlerinizi koymayı unutmayın.

5 – Sonuncusu ama en önemlisi bir internet sitesi açmaktır. Viral pazarlama teknikleri herhangi bir masraf yapmadan el yapımı sabunlarınızı tanıtmanıza yardımcı olacaktır. Dahası daha geniş bir kitleye ulaşmanızı sağlayacaktır.

Evde iş yapmak isteyenlere özel en cazip iş imkanlarını ve ek gelir fikirlerini araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Yorum

Bir Yorum da Sen Bırak
  1. İyi günler sabun üretimi hakında bilgi almak sitiyorum. Bir de bu iş için ne kadar para lazım o da önemli. Teşekürrler

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir