Evde Yaşam Koçluğu Yaparak Kazanmak

İş yaşamının stresleri hayatlarımızı olumsuz yönde etkileye devam ediyor. Giderek zorlaşan hayat şartları ve her gün daha da çetin hale gelen iş hayatıyla uğraşan insanlar bazen fena halde bunalabiliyorlar. Bu karamsarlık hayatlarının her alanına da olumsuz bir şekilde yansıyor. Genel olarak artık bu kişiler yaşam koçlarına giderek hayatlarında bazı durumların düzene sokulması konusunda yardım alıyorlar.

Son zamanlarda yaşam koçlarının sayısı giderek artmaya başladı. Çok kar getiren bir işlem olarak yaşam koçları genelde beyaz yaka olarak tabir edilen kişilerden oluşuyor. Daha önce bankalarda ya da insan kaynaklarında çalışan, doktorluk yapan ya da rehberlik yapmış kişiler artık bu mesleğe yönelmeye başladılar. Bu sayede kısa sürelerde büyük parlar kazanmaları mümkün oluyor. Evde yaşam koçluğu yaparak kazanmak için belli bir eğitimin bitirilmesi şartı koşuluyor.

Bu eğitimin en az süresi olarak 125 saat belirlenmiş durumda. Bu eğitimi bitiren kişiler artık sertifikalarını alarak yaşam koçluğuna başlamış oluyorlar. Bu konuya ilgi gösterip eğitim alan kişilerin genelde bu işi daha önce duyan, eğitime ve gelişime açık kişilerden oluştuğu biliniyor.

Bu konuya başvuran kişiler arsında en fazla ev hanımlarının yer alması ilgi çekiyor. Aktif çalışma hayatına katılmak amacı ile boş vakitlerini en değerli şekilde kullanmak isteyen ev hanımları bu koçluk sistemi sayesinde insanlara yardımcı olarak para kazanmak istiyorlar. Bu koçluk sisteminde size danışan kişilerin sorunlarını tam olarak belirlemek için doğru soruları sorarak onlara en iyi şekilde yardımcı olmak bu sistemin en can alıcı noktalarından birisini oluşturuyor. Sizde bu konuda eğitim alıp bu mesleğe adım atmak istiyorsanız bir an önce bu eğitimi veren firmalarla görüşüp gereken hazırlıklara başlayıp hayat koçu olmaya yoluna girmelisiniz.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir