Evsizsavar çivilere büyük tepki!

Fotoğrafta gördüğünüz bu sivri uçlar Southwark Bridge Road, Londra’daki bir lüks apartmanın dışına yerleştirilmişti. Evsiz insanların apartmana sığınmasını engellemek için tasarlanan bu sivri çiviler olayın Twitter ve Facebook sosyal medya platformlarında yayılmasıyla büyük tepki çekti.

Bu çivilerin geçen ay yerleştirildiği düşünülüyor ve belli binaların üstüne konan kuşları engellemek için kullanılan metal çivilerle karşılaştırılıyor. Çiviler evsiz insanların yağmurdan korunmak için sığındıkları korunaklı duvar girintisinin hemen yanına yerleştirilmişti. Söz konusu bina akıl sağlığı sorunları yaşayan evsiz insanların kaldığı bir hostelin karşısında yer almaktadır.

İsminin gizli kalmasını isteyen bir apartman sakini Telegraph’a şunları söylemiştir: “ Altı hafta önce burada yatan bir evsiz vardı. Aradan iki hafta geçtikten sonra birden bu çiviler çıktı. Bu çivilerin burada yatan evsiz insanları caydırmak için yerleştirildiğini düşünüyorum.”

Bazıları özel mülkte yapıldığı ve insanların caydırıcılar kullanma gibi bir hakkı olduğunu iddia ederek bu yapılanı haklı göstermeye çalışsa da fotoğrafları gören insanların birçoğu büyük tepki gösterdi. 110,000’in üzerinde insan çivilerin kaldırılması için dilekçe yazdı ve Londra belediye başkanı Boris Johnson bile bu çivileri çirkin, kendi kendini engelleyen ve aptalca olduğunu söyledi.

Londra’daki evsiz insanlara karşı yapılan bu tarz insanlık dışı hareketler uzun süredir devam etmektedir. Yukarıdaki hikaye online medyada virüs gibi yayılmaya başladıktan sonra insanlar yıllardır evsizlerin uyumasını engelleyen geniş pencere eşiklerindeki ve çıkıntılarındaki benzer çivileri de sosyal medyada paylaşmaya başladı.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir