Garip ama başarılı olan online iş fikirleri

Online bir iş kurmak için harika bir fikrinizin olmasına gerek yok. Her gün bir sürü yeni iş fikri çıkıyor. Aslına bakacak olursanız tuhaf şeyler için para ödeyen bir sürü insan var. Bunu kanıtlayabilirim. İşte online iş kurarken ilham alabileceğiniz 3 tuhaf ve başarılı iş fikri:

 

Yeni iş fikri #1: I Want to Draw a Cat for You ( Senin İçin Kedi Çizmek İstiyorum )

garip-ama-basarili-online-isler-1

( Evet, bu ilginç ve saçma iş fikrinden para kazanıyor )

İş hakkında:

İsmi işi özetliyor: Steve Gadlin kedi resimleri ( şişman, küçük, şapkalı, dans eden, vb. ) çiziyor, resimleri online olarak yayınlıyor ve daha sonra bu resimleri insanlara satıyor.

Bu fikri eğlenmek için bulmuş. Ancak hobi olarak başlayan bu şey kısa sürede karlı bir işe dönüşmüş.

Sonuç: Kediler çizmek = Para kazanmak

Steve Gadlin, beş yıl içinde 18,794’den fazla kedi resmi sattı ve daha sonra siteyi kapatarak başka bir iş yapmaya başladı.

Mağazasını kapatmadan önce, kedi resimlerinin her birini 29.50 dolardan satıyordu. Görünen o ki bu çizimlerden yüz binlerce dolar kazandı.

Aşağıda yer alan satış konuşmasıyla milyarder Mark Cuban’dan 25,000 dolarlık sermaye almayı bile başardı:

Faydalı bilgi: Sahip olduğunuz yetenekleri ( tuhaf olsalar bile ) kullanarak yeni bir iş kurabilirsiniz.

İşte insanların fikrinize ödeme yapacağını garantileyen test:

Oturmak, fikirler bulmak ve ne kadar para kazanabileceğinizi hayal etmek kolaydır. Ancak hayalinizi gerçeğe dönüştürmek istiyorsanız öncelikle fikrinizi test etmeniz gerekiyor. Bu testi yapmanız aylarca ve hatta yıllarca yanlış yolda ilerlemenizi engelleyecektir.

İşte fikrinizi 20 dakikada nasıl test edebileceğiniz:

Fikrinizle ilgilenebilecek bir kişi bulun – sadece bir kişi. Bu kişiye e-posta aracılığıyla ulaşabilirsiniz veya bu kişiyle yüz yüze görüşebilirsiniz.

Şu senaryoyu kullanarak fikrinizi test edin: ” …. ile ilgili bir internet sitesi açmayı düşünüyorum. Bu fikirle alakalı en büyük probleminiz nedir? ”

“Bu kotların bana yakışmamasından nefret ediyorum” müthiş bir cevaptır. Neden mi? Çünkü bu ihtiyaca uygun ürün veya çözümler yaratırken, insanların gerçekten ne istediklerini hesaba katmanız gerekiyor. Sizin ne istediğiniz değil, onların ne istediği önemlidir.

Bu uygulama müşterilerin isteklerini ve ihtiyaçlarını anlamanıza yardımcı olacaktır. Kim bilir, belki köpek resimleri çizersiniz. Önemli olan fikrinizi test etmenizdir.

 

Yeni iş fikri #2: Fluent in 3 Months ( Üç Ayda Akıcı Konuşma )

garip-ama-basarili-online-isler-2

Benny Lewis, ikinci bir dil öğrenmek için yıllar harcamış ve sonuçta başarılı olamamış. Dil kurslarına gitmesine ve kendi kendine öğrenmeye çalışmasına rağmen sonuç değişmemiş.

Daha sonra, bir gün altı ayda İspanyolca öğrenmesini sağlayan bir strateji bulmuş. İlk başta bunun rastlantı olduğunu düşünmüş ancak aynı stratejiyi İtalyanca, Fransızca, Almanca, Portekizce ve Esperanto, Mandarin Çincesi ve Felemenkçe içinde denemiş ve başarılı olmuş.

Şimdi online kurslar ve atölye çalışmaları aracılığıyla insanlara ders veriyor.

Sonuç: Yeni fırsatlarla dolu tamamen yeni bir dünya

Sertifikalı bir uzman olmasa bile, Benny dil öğrenme alanında fikir lideri olmayı başardı.

Sitesi ve tavsiyeleri The New York Times, National Geographic, The Four Hour Workweek, Business Insider ve Forbes’de yayınlandı. Dil sorunlarıyla ilgili konuşma yapması için TEDx’e bile davet edildi.

Unutmayın ki Benny ikinci bir dil konuşamayan bir insan olarak başladı. Ancak şimdi bütün dünyayı etkileyen bir platformu var.

Faydalı bilgi: Online iş kurmak için yüksek lisans yapmanıza gerek yok. Önemli olan müşterilerinizin iyi sonuçlar almalarını sağlamanızdır.

Bunu bir düşünün. Kişisel spor antrenörüne ihtiyacınız varsa, “NASM ve CPT sertifikanız var mı?” diye sorar mısınız? Tabi ki hayır.

Yirmi kilo vermenize yardımcı olacak veya lise pantolonlarına girmenize yardımcı olacak birini bulmak istersiniz. Başka bir ifadeyle, kanıtlanmış sonuçları sertifikalı uzmanlardan daha fazla olan birini bulmak istersiniz.

 

Yeni iş fikri #3: How to Be Instantly Irresistible

garip-ama-basarili-online-isler-3

Belirsiz bir fikirden gerçek bir online işe

Felicia her zaman iletişime, satışa ve yazarlığa ilgi duyuyordu ancak bu belirsiz tutkularını gerçek bir işe nasıl dönüştüreceğini bilmiyordu.

İletişim ve yazarlık becerileri üzerine bir kadınla çalışmaya başladı ancak kısa sürede koçluk konusunda becerikli olduğunu anladı. Bir süre sonra bu becerilerini online olarak öğretmeye başladı ve para kazanmaya başladı.

Sonuç: Daha az çalışarak daha çok para kazanmak

Felicia kendi alanında uzman değil, yıllar boyunca deneye yanıla öğrendiği sosyal becerilerini insanlara öğretiyor. Şu anda haftada 30 saat çalışarak online işinden ayda 10,000 dolar kazanıyor.

Faydalı bilgi: İyi olduğunuz bir alan illa ki vardır. Önemli olan bu alanın ne olduğunu bulmaktır.

Pes etmek Felicia için kolay olurdu çünkü keyif aldığı ve becerikli olduğu şeyleri gerçek bir işe nasıl dönüştüreceğini bilmiyordu.

1) Yapmaktan keyif aldığı şeyi bulmak ve 2) İnsanların para ödeyeceği şeyi bulmak için mücadele etti. Siz de aynısını yaparak kazanmaya başlayabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir

En İlginç İş Fikirleri
Yaratıcı İş Fikirleri
Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir