Girişimci olmakla ilgili 10 gerçek

30 yıldan fazla süredir girişimciyim. Bugün sizlere girişimci olmakla ilgili 10 gerçekten bahsedeceğim.

 

1 – Başarı farklı yollarla tanımlanabilir

Sadece ne kadar para kazandığınıza odaklanma hatasını yapmayın. Para bir şeyleri yapmamıza fırsat verir, ne fazlası ne azı. Parayı diğerlerine yardım etmek için kullanabilirsiniz. Para,  cömert olma ve doğru şeyi yapma fırsatı sunar.

 

2 – Başarılı olmak düşündüğünüzden uzun sürer

Başarılı olmanın hızlı bir yolu yoktur. Aksini söyleyen hiç kimseye güvenmeyin. Kısa sürede başarılı olduklarını söyleyenler harcadıkları yılları görmezden gelirler. Peki, siz bu sürece hazır mısınız? Cevabınız hayırsa şimdiden vazgeçin çünkü bunu yapmak fedakarlık gerektirir.

Girişimci olmak isteyen dişini sıkmalıdır. Birkaç şans yakalamak ve sonunda başarılı olmak için sabırlı bir şekilde çalışmanız gerekir.

 

3 – Başarılı olmanın birden fazla yolu vardır

Diğerlerinden, özellikle de sizin yaşamak istediğiniz hayatı yaşayanlardan öğrenebildiğiniz kadar çok şey öğrenin. Sorular sorun. Öğrendiklerinizden sonuçlar çıkarın. Kendi yol haritanızı oluşturduğunuz zaman, bunu değiştirmeye gönüllü olun. Esneklik size iyi hizmet eder. Girişimciler her zaman hareket halindedir. Dinamik yaratıklardır.

 

4 – Fedakarlıklar yapmaya hazır olun

Zaman, bu fedakarlıktan biridir. Yani yaptığınız şeyi sevdiğinizden emin olun. Ancak bu fedakarlıkların hayatınızın geri kalan bölümünü yok etmesine de izin vermeyin.

 

5 – Herkese karşı saygılı olun

Hepimiz birbirimize bağlıyız. Endüstriler göründüklerinden küçüktürler. Başarı basamaklarını tırmanırken aynı insanlarla karşılaşacaksınız.

 

6 – Sabırlı olmaya çalışın

Hızlı hareket ederseniz, kötü durumlar yaşarsınız. Zaman en kıymetli şeylerden biridir. Bir şeyleri yapmak veya düşünmek için kendinize yeteri kadar zaman tanırsanız, daha çok fırsat yakalarsınız.

 

7 – Zor insanları değiştirmeye çalışmayın

Onlarla muhatap olma şeklinizi değiştirmeye çalışın. Kontrol altına alabileceğiniz tek şey budur.

 

8 – Olumlu tutumlar sergileyin

İnsanlar hoşlandıkları insanlarla çalışmak isterler. Dağları devirmenin tek yolu bunu yapabileceğinize inanmanızdır.

 

9 – Acı olsa bile, gerçeği söyleyin

İnsanlar söylemek zorunda olduğunuz şeyden hoşlanmayabilir ancak dürüst olmak uzun süreli ilişkilerin kurulmasını sağlar.

 

10 – Hata yaptığınızda kabul edin ve ilerlemeye devam edin

İnsanlar eylemlerinin sorumluluğunu almadığı zaman, sorunlar yaşanır.

Şu bir gerçek ki, hayat çok kısa. Girişimci olun! Yüksekleri hedefleyin. Ancak daha da önemlisi, iyi bir kültürü olan ve çalışanlarıyla doğru işler yapan bir şirket kurmaya odaklanın. Bu dünyadaki en güzel duygulardan biridir.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir