Gökdelenler ağaç ve şehirler orman olursa

Doğayı kentsel yaşamla birleştiren OAS1S bir numaralı yeşil mimari olmayı amaçlıyor.

Tutkulu ve deneyimli Alman tasarımcı Raimond de Hullu MSc, şehirlerimizi sonsuza dek değiştirecek kapasiteye sahip. OAS1S isimli proje kendi türünde ilk %100 yeşil bina tipolojisi olmak istiyor.

OAS1S Foundation’ın binalarının tasarımında ağaç gibi uzun ve ince olan odalar, alanı maksimize etmek için birbirlerinin üstünde yer alıyor. Yapıların etrafı ağaç yapraklarıyla kaplı ve şehrin içindeki ağaçlık alanların arasında konumlandırılmış durumda.

yesil-mimari-2

Bu proje sadece verimli olmayı değil aynı zamanda atıksız sistemler yaratmak için bütünsel ekonomik, endüstriyel ve sosyal alt yapının oluşmasını sağlıyor.

yesil-mimari-1

Buna ek olarak şirket geri dönüştürülmüş tahta, organik HQ yalıtım, yeşil duvarlar ve üçlü cam da dahil sıfır atık malzemeler kullanıyor. Teknik donanımlar da şebekeden bağımsız. Yani evler enerji ve su sağlamak açısından %100 kendi kendine yetebiliyor. Bunu yapmak için OAS1S güneş panelleri ve kazanlar, su ve hava ısıtma pompaları, su ve ısıtma deposu, gri su ve filtreleme sistemleri kullanıyor.

Şirketin misyonu doğayı yenilikçi bir biçimde şehirlere taşımak.

yesil-mimari-3

OAS1S bu çevreci projenin teklifin herkes için düşük maliyetli ve ulaşılabilir olmasını sağlamak istiyor.

Aşağıdaki videoyu izleyerek OAS1S hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz:

Çevreci girişimcilere özel yeşil girişimcilik projelerini ve iş fikirlerini araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir