Bisikletçileri ödüllendiren çevre dostu uygulama

Changers yeşil ödüllerle ve dünya çapında liderlik sıralamasıyla sürdürülebilir hareketliliği teşvik ediyor.

Dünya üzerinde yedi milyardan fazla insan yaşıyor ve insanların karbondioksit emisyonunun her yıl 26.4 GT olduğu tahmin ediliyor. Yeşil hareketi teşvik etmekle ilgili çalışmalara baktığımızda tüketici eylemlerine en fazla etki edenin “iyi hissetme” faktörü olduğu tespit edilmiştir. Son zamanlarda çok sayıda şirket çevre dostu davranışları özendirmenin farklı yollarını arıyor. Örneğin Brezilya’daki Le Repas isimli küçük bar mekana bisikletle gelenlere ücretsiz salata veriyor. Ancak bugün size sürdürülebilir hareketliliği teşvik etmek için katılımcıları yeşil parayla ( Recoins  ) ödüllendiren Changers’dan bahsedeceğiz.

Changers,  Kyoto İklim Zirvesinde uluslararası toplumun karbondioksit tasarrufunu evrensel öncelik olarak kabul ettiğini gördükten sonra bu uygulamayı geliştirmiştir. Changers, tüketicileri ödüllendirerek onların yeşil harekete katılmasını sağlamıştır.

Changers geçtiğimiz yıl güneş enerjili bir şarj aleti geliştirdi. Bu şarj aleti, sosyal ağ platformuna bağlandığında yapılmış olan karbondioksit tasarrufunu “Recoins” isimli enerji paralarına dönüştürüyor. Şimdi aynı stratejiyi çevre dostu seyahate de uyguluyorlar. Kullanıcılar, bisiklet veya toplu taşıma araçlarıyla yaptıkları seyahatin mesafesini ölçen ve aralıksız biçimde seyahat edilen kilometreyi Recoins’e çeviren “Changers CO2 Fit” uygulamasını akıllı telefonlarına indirebiliyorlar. Kullanıcılar “skorlarını” arkadaşlarıyla ve yabancılarla liderlik sıralaması üzerinden karşılaştırabiliyor ve çeşitli ödüller kazanabiliyorlar.

Duyarlı yeşil girişimcilere özel çevreci girişim projelerini araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir