Güllüoğlu Baklava Bayilik Şartları

Baklava deyince ilk akla gelen isim şüphesiz Güllüoğlu’dur. Nejat Güllü başkanlığındaki Güllüoğlu Baklavaları yurt içinde 19 şube ile hizmet vermektedir. Girişimci ruha sahip, kendi işi ile büyümeyi hedefleyenler ve damaklarda bir şölen yaratacak lezzetler ile sıradan esnaflık olgusundan sıyrılmak isteyenler, Güllüoğlu Baklavaları bayiliğini alabilir. Diğer firmalar ile kıyaslandığında, bayilik vermek için şartları zorlamayan firmanın amacı daha büyük kesimlere ulaşabilmek.

Güllüoğlu Baklavaları bayilik şartları için, depo harici en az 100 metrekare alana sahip bir mekân isteniyor. Özellikle sadece baklava değil, cafe tarzına uyumlu bir mekân ve yerleşim yeri olması tercih ediliyor. Bayilik vermek için bayilik bedeli istenmiyor. Ancak toptan satış cirosunun yüzde 1 oranında bedel isteniyor. Perakende satışlarda ise yüzde 3 oranında bedel alınıyor. Diğer firmalara oranla çok karlı bir yatırım tercihi olarak görülen Güllüoğlu Baklavaları birçok girişimcinin takibinde bulunuyor.

Baklavacılık son yıllarda olası halk sağlığını tehdit edebilecek merdiven altı üretimden kurtularak markalaşma yolunda ilerliyor. Babadan oğula geçen baklavacılık sanatı gerek üretim tesislerinin fabrikalaşması, gerekse yurt içi ve yurt dışında şubeler açarak, daha büyük kesimlere ulaşması hedefleniyor. Eskiden tek bir dükkâna kapanıp, “başka şubemiz yoktur” diye övünen baklavacılar son dönemde eski damak tatlarına olan ilgiden kar sağlamak amacı ile her geçen gün yeni şubeler açma yolunda bir yarış içine girdi. Güllüoğlu şüphesiz bu tatlı pazarda en büyük geleneksel ismidir.

Baklava deyince birkaç çeşidi bilinirken firmanın yaptığı AR-GE çalışmaları ile bu sayıyı 550 çeşide çıkarttı. Bu sayede daha farklı damaklara hitap etmeyi hedefleyen Güllüoğlu, “İstanbul damağı” diye İstanbul’a özgü tatları tek çatı altında toplamayı amaç ediniyor.

Yorumlar

Bir Yorum da Sen Bırak
  1. slm. ben samsun’dan yazıyorum samsun atakumda güllüoğlu baklava cafe bayilik almak istiyorum ve bunu yapmak için kosgepten faizsiz kredi kullanacağım bana bilgi verebilir misiniz? kendi işimi kurmak istiyorum…

  2. Merhabalar ben Konya dan yazıyorum bulmuş olduğum dükkan sizin kriterlerinize uygun değil 24 m karelik bir alana sahip ama Konya nın en fazla göç alan,hareketli ve oldukça elit bir semtte otogara 75 m mesafede olan bir yer. Vereceğiniz bilgi ve desteklerden dolayı şimdiden teşekkür ederim saygılarımla BOL KAZANÇLAR

  3. merabalar ben mardinden yazıyorum sizinle çalışmak istiyorum..size nasıl ulaşabilirim ilgilenirseniz sevinirim saygılarımı sunuyorum ..bol kazançlar..

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir