Hap gibi yutulan mide balonu: Obalon

Zayıflama sektöründe gün geçmesin ki yeni bir iş fikriyle karşılaşmayalım. Bu yeni kilo verme yönteminde hastalar kapsülü yutuyor ve daha sonra kapsül tokluk hissini canlandırmak için midenin içinde şişiyor. Bir mide balonu olan Obalon, ameliyat gerektiren diğer yöntemlerle kıyaslandığında hastaların faydalanabileceği müdahalesiz en etkili yöntemdir. Kapsül önce hap gibi yutulması ve balon gibi şişmesi baştan sona en fazla 15 dakika sürüyor.

Obalon balonu vücut kitle endeksi metre kare başına en az 27 kilogram olan hastalara göre tasarlanmıştır ve kullanım esnasında yemek alışkanlıklarında ve yaşam tarzında değişiklikler yapılması tavsiye ediliyor. Mide balonu Obalon’u yuttuktan sonra midede 12 hafta şişkinlik kalıyor. Bu periyoda hastanın gereksinimlerine bağlı olarak ilave iki balon eklenebiliyor.

mide-balonu-1

Yapılan açıklamaya göre bu mide balonu diğerlerine göre çok daha küçük ve hafif. Ayrıca tuz yerine nitrojen gazıyla dolu olduğu için midenin üstünde kalıyor.

 

Ne kadar kilo veriliyor?

Klinik çalışmalara göre üç aylık tedavi sonunda vücuttaki yağ oranında %50,2 , toplam vücut ağırlığında %8,3 ve vücut kitle endeksinde 2,8 puan azalma oluyor.

Şirket kararlılığın çok önemli olduğunu ve hasta iradeli olmazsa beklenen sonucun alınamayacağının altını çizmiştir. Tedavinin başarıyla sonuçlanması için uzun vadeli davranış değişiklikleri ve yaşam tarzı değişikliklerinin olması gerekiyor.

“Küresel obezitenin bir sürü nedeni vardır ve zayıf porsiyon kontrolü bu nedenlerden biridir. Obalon mide balonu küresel salgını tek başına yok edemez belki ama sağlığıyla ilgili endişeleri olanların ve başka tedavi şansı olmayan kilolu ve obez insanların büyük çoğunluğuna yardım edebilir.”

Aşağıdaki videoyu izleyerek kolay bir zayıflama ürünü olan Obalon hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz:

Zayıflama sektöründe yatırım yapmak isteyen girişimcilere özel iş fikirlerini ve yatırım fırsatlarını araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir