Hava durumunu canlandırarak gösteren kutu

Bir yıldan daha kısa bir süre önce Japon tasarımcı Ken Kawamoto bir ticaret sergisinde hava durumunu gösteren eşsiz Tempescope cihazını tanıttığı zaman internetin altını üstüne getirmişti. O zaman sadece bir prototipti fakat konsept o kadar heyecanlandırıcıydı ki bunun bir önemi yoktu. Projesi daha sonlanmadan hit haline gelmiş ve internette büyük bir hızla yayılmıştı. Yaklaşık bir yıl sonra şimdi Indiegogo’da üretim için para biriktirmek uğruna her şeyi yaptı.

Bu heyecan verici iş fikrini ilk çıktığı zaman duymadıysanız sizin için kısaca özetleyelim: Tempescope güncel hava durumunu küçük bir kutu içerisinde gerçekten oluşturarak gösteren bir masaüstü aksesuarı. Hava durumuna göre yağmur yağacaksa kutunun içinde de yağmur yağıyor. Eğer hava bulutlu ya da sisli olacaksa kutunun içi sisle dolu oluyor. Hava durumunu merak ediyorsanız Tempescope’unuza bakabilir ve nasıl olacağını anında görebilirsiniz.

Hava durumu kutusunun çalışma sistemi ise şöyle: Bu cihaz; bir su pompası, bir sis yayıcısı, bir renkli LED ışık seti ve bir de Arduino mikro denetleyicinin bir kutunun içine koyulmasından oluşuyor. Kablosuz bir şekilde bilgisayara ya da cep telefonuna bağlanarak saatlik hava durumu bilgisine ulaşan cihaz daha sonra bu bilgiyi alıyor ve sistemin çeşitli yerlerine yüklüyor. LED ışıklar hava sıcaklığına göre kırmızıdan maviye doğru renk değişikliği gösterirken diffüzör dışarıdaki bulut durumuna göre kutuyu sisle dolduruyor. Eğer hava yağmurluysa pompa alt taraftan su fışkırtıyor ve su damlaları Tempescope’un tepesinden aşağı damlıyor. Fırtına sırasında şimşek çakma özelliği bile var.

Girişimci bu harika iş fikrini hayata geçirmek için para toplama kampanyasıyla 398,000$ toplamayı amaçlıyor. Bu oldukça yüksek bir hedef fakat şu an için ulaşmakta sıkıntı çekilmeyecekmiş gibi görünüyor. Kampanya çoktan 230,000$ toplamış durumda.

Kampanyayı henüz ilk aşamalarından desteklemek istiyorsanız Tempescope’a sadece 200$’lık bir fiyata sahip olabilirsiniz. Eğer her şey plana göre ilerlerse genç girişimci Nisan 2016’da ürünü göndermeye başlayacak.

Siz değerli okuyucularımız için heyecan verici iş fikirlerini ve başarılı girişimcilik ürünlerini araştırmaya devam edeceğiz.

 

İlginizi çekebilir

Başarılı girişimcilik projeleri
İlham veren ilginç iş fikirleri

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir