Hayatta istediğiniz her şeyi nasıl elde edersiniz?

Hayattaki en büyük sıkıntılardan biri rutine girmek ve amaçların bilincinde olmamaktır. Mali durum gibi kaoslar işleri daha da kötüye götürür ve bütün kontrolünüzü kaybettiğinizi düşünmenize neden olur.

Kontrolü nasıl sağlayacağınızı ve istediğiniz şeyleri nasıl elde edeceğinizi öğrenmek istiyorsanız bu yazımıza tam size göre.

İşte sizlere hayatta istediğiniz her şeyi elde etmenin yolları:

 

 

İstediğinizi elde etmek için adımlar

1 – Neyi elde etmek istediğinizi ve neden bunu başarmak istediğinizi belirleyin

Bugünlerde insanların birçoğunun bir sürü hedefi vardır ancak hayattan gerçekten ne istediklerini tam olarak bilmezler. Hayattan ne beklediğinizi değil hayattan ne istediğinizi düşünmelisiniz.

2 – Bir sütun yapmakla başlayın

Sütuna şimdiki durumunuzu yazın ve sizi başarıya ulaştıracak yollarla ilgili beyin fırtınası yapın. Hatırlatma: istediğiniz her şeyi tek başınıza yapamazsınız. İlk adımı atmak için diğerlerinden destek almak her zaman akıllıca bir yoldur. Sınır yoktur ve hayallerinize ulaşmak için gayret göstermeniz gerekir. Gerçekleşecek bir sürü hayalinizin olabileceği gibi gerçekleşmeyecek hayalleriniz de olacaktır.

3 – Engelleri tanımlayın

Birincisinden sonra ikinci bir sütun yapın. Bu sütuna sizi engelleyen her şeyi yazın. Tamamen dürüst olun. Yeteri kadar paranız yoksa yazın. Yeteri kadar zamanınız yoksa yazın. Herhangi bir şeyi elde etmenizi engelleyen her engelli yazmanız oldukça önemlidir. Bu sayede hedeflerinize ulaşmada yolunuza çıkan taşları teker teker temizlemeniz mümkün olabilir.

4 – Bir plan yapın

Üçüncü sütunu yapın ve hareket planınızı yazın. Gerçek şu ki, harekete geçmek zorundasınız ve plan olmadan sadece patinaj çekersiniz ve hiçbir şey elde edemezsiniz. Engellerden birisi yeterli paranızın olmamasıysa nasıl para kazanacağınızla, nasıl daha az para harcayacağınızla veya mali durumunuzu nasıl düzeltebileceğinizle ilgili fikirler yazabilirsiniz. Bir şeyi yapmanızı engelleyen bir durum yoksa yazmanız gereken “sadece yap” olmalıdır. Hedefiniz motosiklet kullanmayı öğrenmekse ve sizi engelleyen şey motosiklet sahibi olmamanızsa “motosiklet almak için para biriktir” veya “motosikleti olan bir arkadaş bul” diye yazın. Aklınıza gelen her şeyi yazın.

5 – Planınızı devreye sokun

Planınızı da hazırladığınıza göre harekete geçebilirsiniz. Bu noktada her şey sizin elinizde.

 

İpuçları

İstediğiniz şeyleri elde etmek için elinizden gelen her şeyi yapın. Yaptığınız şey işe yaramazsa pes etmeyin. Planınızı yeniden gözden geçirin ve düzenlemeler yapın. Listenizde yer alanları nasıl elde edebileceğinizle ilgili yeni fikirler bulmaya çalışın.

Gerçekten ne istediğinizi dikkatli bir biçimde düşünün, hızlı ilerleyin ve istediğiniz şeyi elde ettikten sonra nasıl hissedeceğinizi kendinize sorun ve motivasyonunuzu yüksek tutun.

Ağırdan almayın. Ne yapılması gerektiğini belirledikten sonra yapın.

 

Uyarılar

Her şeyin bir gecede elde edilemeyeceğini anlayın. Bu biraz zaman alacaktır ancak kararlı olursanız elde edemeyeceğiniz hiçbir şey yoktur.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir