Herhangi bir yüzeyi nesnelerin interneti kumandasına dönüştürün!

Knocki, kullanıcıların herhangi bir yüzeye vurarak akıllı evlerini kontrol etmesini sağlıyor.

Her geçen gün daha fazla cihaz nesnelerin internetiyle birleştiğinden, Homey ve Nuimo gibi sürekli olarak ekrana bakmayı gerektirenlerin aksine, kullanıcıların dokunma veya ses aracılığıyla akıllı evleriyle etkileşim kurmalarını sağlayan alternatif, ekransız ara yüzlere olan talep artıyor. Ancak bugün sizlere başka bir cihazdan bahsedeceğiz. Pille çalışan disk Knocki herhangi bir yüzeyi akıllı iletişim aracına dönüştürüyor.

Başlatmak için kullanıcılar Knocki’yi uygun bir yüzeye yerleştiriyor. Bu yüzey kapı, mutfak tezgahı, komodin veya herhangi bir yer olabilir. Daha sonra Knocki wifi aracılığıyla kullanıcıların akıllı telefonlarına bağlanıyor. Bu sayede kullanıcı tamamlayıcı uygulamayı kullanarak arzu ettiği komutları programlayabiliyor. Kullanıcılar programlamak istedikleri görevleri seçiyorlar ve cihazın bulunduğu yüzeye yapılacak ritmik vuruşları ayarlıyorlar. Knocki, ivme ölçer tabanlı sistem kullanarak yüzeydeki titreşimleri hissediyor. Akıllı cihaz sayesinde birçok görev tanımlayabilirsiniz. Örneğin oturma odasının duvarına iki kere vurunca çalan şarkı atlanabilir veya komodine beş kere seri vurunca kahve makinesi çalışabilir.

Knocki’yi ön siparişle 59 dolara satın alabilirsiniz. Cihazın gelecek yıl içinde piyasaya girmesi bekleniyor.

Aşağıdaki videoyu izleyerek Knocki hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz:

Teknoloji sektöründe faaliyet gösteren girişimcilere özel yeni iş fikirlerini ve girişim haberlerini araştırmaya devam edeceğiz.

 

İlginizi çekebilir

Girişimcilerin dikkatini çeken akıllı ürünler
Teknoloji sektörü trend iş fikirleri
Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir