Küçük ev robotları ile evinizdeki tüm lambaları ve cihazları kolayca açıp kapatın!

Kalirfoniya’daki Wonder Tech Laboratuarı tarafından geliştirilen Switch Bot, cihazlarınızı ve lambalarınızı açıp kapatmanızı sağlayan ve telefonuza yüklediğiniz basit bir uygulama ile uzaktan kontrol edilebilen küçük bir tür robottur.

Wonder Tech Lab tarafından geliştirilen Switch Bot, bir cihazın kapatılıp kapatılmadığı konusunda ikileme düştüğünüz durumlarda hissedilen paniği ortadan kaldırmayı ve genel olarak hayatınızı kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

Hem Android hem de IOS işletim sistemleri için uyumlu olan mobil uygulama kullanıcı tarafından indirildikten sonra robot, sahip olduğu nesnelerin interneti özelliği sayesinde birçok farklı durumda çalışması için programlanabilir. Örneğin, henüz yataktan kalkmadan odanızın ışığını kontrol edebilir, telefonunuzun alarmı kapandığı anda kahvenizin hazırlanması için robotunuzu aktif hale getirebilirsiniz.

Switch Botlar aç-kapar düğmelere ve cihazlara montaj bandı sayesinde kolaylıkla monte edilebilir. Kablosuz bağlantının olmadığı durumlarda kullanıcılar, Bluetooth özelliği kullanarak da bu botlarla iletişim kurabilirler. Şu anda Kickstarter’da Switch Bot’ların hayata geçmesi için fon toplanıyor ve mini robotun ilk siparişlerinin Mart 2017 gibi gönderilmesi planlanıyor.

Başarılı inovasyon fikri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki tanıtım videosunu izleyebilirsiniz:

Sizce daha başka nerelerde robotlar bu kadar etkili kullanılabilir?

 

İlginizi çekebilir

Başarılı Robotik İnovasyonlar
En İyi İnovasyon Fikirleri

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir