Yüz tanıma teknolojisi ile akıllı ev kontrolü

Sense ev araç gereçlerini ve elektronik eşyaları kontrol etmek için yüz tanıma teknolojisini kullanıyor ve evde bulunan kişilere özel komutları algılayabiliyor.

Ev aletlerinin ” nesnelerin interneti ” sayesinde gittikçe birbirine bağlı hale gelmesi, tüm aletlerin aynı anda kontrol edilmesini sağlayan aygıtlar için de pazar oluşturdu. Biz “favori” ev ayarlarını yakalayan akıllı kumandayı daha önce görmüştük. Silk Lab’ın yeni cihazı Sense, yüz tanıma teknolojisi ve yapay zeka programı yoluyla akıllı ev deneyimini daha da geliştirmeyi amaçlıyor.

Sense, cihazlara dijital olarak bağlanmak için Silk isimli güçlü bir programı kullanıyor. Bu sayede cihaz, kullanıcının varlığını, ses ve hareketlerini algılayabiliyor ve onların davranış ve alışkanlıklarını öğrenebiliyor. Sense, kullanıcıların ne tür ışık ve müzik açmak istediğini, evde kimin olduğunu öğrenerek buna göre hareket ediyor. Sense kullanıcıları evlerini uzaktan izleyebilmeleri için akıllı telefonlarını önceden tanımlatmış olmaları gerekiyor.

İnovatif iş fikrinin aşağıdaki tanıtım videosunu izleyerek daha fazla bilgi edinebilirsiniz:

Şirket, Sense’i bu yıl içinde piyasaya sürmeyi planlıyor ve şu anda zaten  kitle fonlama sitesi Kickstarter’da kendi hedeflerini aşıp 150.000 Dolar’ın üzerinde para toplamayı başardı.

Geliştiriciler nesnelerin interneti teknolojisini kullanarak günlük yaşamı başka nasıl daha pratik hale getirebilirler?

 

İlginizi çekebilir

Akıllı Ürünlerle İlgili İş Fikirleri
Teknoloji Sektörü İş Fikirleri
Irmak Sueri CORA

Yazar : Irmak Sueri CORA

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sinema&TV bölümünden mezun olduktan sonra yönetmenlik koltuğunu oturdu ve birçok kısa metrajlı fime imza attı. Katıldığı festivallerden sayısız ödül topladı ve toplamaya devam ediyor. Başarı ve girimcilk konularında kendi hayatında edindiği tecrübeleri sizler için paylaşıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir