İlerleme kaydeden insanların 11 özelliği

Başarının en büyük habercilerinden biri de kişiliktir. Eğer daha başarılı olmak istiyorsanız kişiliğinize iyice bir bakın. Sempatik kişilikleri olan insanlara daha iyi davranılır ve daha özgürdürler. Eğer insanlar etrafınızda olmaktan hoşlanırsa size daha iyi davranırlar, daha başarılı ve özgüvenli olarak görülürsünüz ve zirveye daha hızlı ulaşırsınız.

 

1 – Özgün olun

Kim olduğunuzu bilin ve kendinizi iyi idare edin. Siz kim olduğunuzu bilirseniz başkaları da sizi güvenilir olarak görür. Özgün olmak istiyorsanız yapmacık hareketlerden kaçınmalısınız. Kendinize güvenin ve dürüst olun. Kendinizi başkalarıyla kıyaslamayın ve olmadığınız biri gibi görünmek için çaba sarf etmeyin.

Güçlü ve zayıf yönlerinizin neler olduğunu iyi bir şekilde bilin ve buna göre hareket edin. Eğer özgün olursanız kimseyi etkilemeye çalışmazsınız. Çünkü içinizde olan zaten etkileyici ve başarılıdır.

 

 

2- İlgili olun

Başkalarıyla ilgili olun ve yeni, ufuk açıcı ilişkiler kurmanın faydalarının değerini bilin. Eğer bencil olmazsanız başkalarının kendileri hakkında bir şeyler paylaşmasından hoşlanacaksınız. Her insanı bir şeyler öğrenebileceğiniz birisi olarak görün.

İlgili olmak sizi harika bir arkadaş yapacaktır çünkü insanlar onlardan bir şeyler gizlemediğinizi hissedeceklerdir. İnsanlar ilginizin derinliğini takdir edecek ve sizi samimi ve sempatik birisi olarak görüp sizinle çalışmaya istekli hale geleceklerdir.

 

 

3- İyi bir dinleyici olun

Başkaları konuşurken dikkatinizi verin. Eğer insanlar dinlendiklerini ve anlaşıldıklarını hissederlerse rahatlarlar ve sizinle daha çok ilgilenmeye başlarlar. Eğer dikkatli olursanız, güven gelişir ve fırsatlar size cömertçe sunulur çünkü insanlar karşılıklı olarak faydalı bir ilişkiye girdiklerini hissedeceklerdir.

 

 

4- Alçak gönüllü olun

Kendi iradenizle hayattan memnun olun ve şükredin. Huzurun, gösterinin yıldızı olmanız gerekmediği zaman geleceğini bilin. Hayattaki başarınızın, size inanan insanların yardım ve desteğiyle olduğunu her zaman kabul edin. Şu anda olduğunuz yere gelmenizde size yardımcı olan insanların değerini bilin.

Sahne ışığını paylaşmakta tereddüt etmeyin. Siz parladıkça diğerlerinin de parlayacağını anlayın. Eğer alçak gönüllü olursanız insanlar sizinle her zaman çalışmak isteyeceklerdir.

 

 

5- Hızlı olun

Kendinizin ve başkalarının zamanına değer verin. Hazırlıklı, planlı ve verimli olun. Kendinizi planlı ve dakik yapmaya çalışırsanız daha az stres yaşarsınız. Her şey elinizde olursa hayat daha keyifli hale gelir. Diğerleri sizin vazife şuurunuzu takdir edecek ve her durumda hazır olacağınıza inanarak size güveneceklerdir.

İşverenler ve iş ortaklarınız bu özelliğinizin değerini bilecek ve sizi değerli bir varlık olarak göreceklerdir.

 

 

6- Hoşgörülü olun

Başkalarına önyargıyla yaklaşmamanız gerektiği bilin. Hayatı fırsatlarla dolu olarak görün ve insanların farklılıklarını kucaklamayı öğrenin. Herkesin farklı olmasının size ilham vermesine izin verin. Başkalarının yaptıkları seçimleri eleştirmekten kaçının. Aynı seçimi siz yapmayacak olsanız bile.

İnsanlar hoşgörülü olduğunuzu görürlerse sizin etrafınızdayken kendileri gibi davranabileceklerdir. Hoşgörü imkân yaratır. Farklı ilişkiler ve bağlantılar oluşturdukça aşk, mutluluk ve başarı fırsatınızı yüksek oranda artırırsınız.

 

 

7- Cömert olun

İnsanlarla, insanların ihtiyaçları, düşünceleri ve duygularıyla samimi bir şekilde ilgilenin. Yardımınıza ihtiyaç duyanlara yardım etmenin memnuniyetini keşfedecek ve başkalarına daha az ihtiyaç duyacaksınız.

 

 

8- İyimser olun

İyimserlik içinde yaşayın. Kendi kendinize yetmeye çalışın. Eğer iyimser bir şekilde yaşarsanız etrafınıza neşe saçmaya başlarsınız. İnsanlar etrafınızdayken iyi hissettirmeye çalışın. Kendinizle ve yeteneklerinizle rahat bir hale gelirseniz etrafınızdaki insanların moralini düzeltme gücünü elde edeceksiniz.

Her şeyin iyi tarafını ve büyüme fırsatını görmeyi mizacınız haline getirin. Negatif düşünceler üzerinde düşünmeyin ve kötümser insanlarla vakit geçirmeyin. Onlar sadece ışığınızı söndüreceklerdir.

Etrafınıza ışık saçın. İnsanlar sizi kendiliğinden takip edeceklerdir.

 

 

9- Empatik olun

Başkalarının acıları konusunda anlayış ve şefkat gösterin. Empatiniz arttıkça başkalarının sizinle paylaştıklarını katılsanız veya katılmasanız da anlamak için kişisel görüşlerinizi bir kenara bırakmak daha kolay olacaktır.

İyi bir dinleyici olun. Çözüm üretirken kendi bakış açınızı ve karşınızdaki kişinin bakış açısını karıştırarak kararlar verin.

 

 

10- Açık olun

Başka insanların iç dünyanıza girmesine açık olun. Açık bir görüşünüz ve kalbiniz olsun. Tedbirli olmak fırsatların önüne geçer ve güveni ve duygusal sağlığı engeller. Duygusal gelirinizi ne kadar artırırsanız kendinizi yeni ilişkilere ve fırsatlara o kadar açık hale getirirsiniz.

Açıklık, dayanıklı ve önü açık ilişkiler kurma ihtimalinizi artıracaktır.

 

 

12- Sessiz olun

Kendinize güvenirseniz büyük egoları olan bencil insanlarla uğraşmazsınız. Çok konuşan, sinirli, çıkarcı, gürültücü, aşırı duygusal ve narsist insanları hoş görmezsiniz. Dikkat çekmeye çalışan saçma sapan davranışlar üzerinde vakit ve çaba harcamazsınız çünkü buna ihtiyacınız yoktur.

Üretmeye odaklanın çünkü başardığınız zaman mutlu olacaksınız. Zamanınızı bilgilenmek ve yeni şeyler denemek için harcayın. Sesi kısın, az konuşun ve kendinizin daha başarılı oluşunu izleyin.

Bunları yaptığınız takdirde fırsatlar size kendiliğinden gelecektir. Neden mi? İnsanlar hoşlandıkları kişilere fırsat sunmayı severler. Bu kadar basit.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir